All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Moda
Yayın Tarihi: 09.06.2021 Uluslararası Woolmark Ödülü 2021 finalistleri Yunus Başaran

Dünyanın en prestijli moda tasarım yarışması Uluslararası Woolmark Ödülü’nün 2021 finalistleri belli oldu.

Önemli tasarımcıların keşfedilmesine ön ayak olan, aynı zamanda eşsiz bir yetenek geliştirme programı sunan Uluslararası Woolmark Ödülü finalistleri belli oldu.

Bu yılın finalistleri Bethany Williams-UK, Casablanca-Fransa, Kenneth Ize-Nijerya, Lecavalier-Kanada, Matty Bovan-UK, Thebe Magugu-Güney Afrika olarak açıklandı. Finalistler sürdürülebilirlik prensibiyle tedarik zincirlerinin her aşamasında şeffaflığı vurgulayan bir merinos yün koleksiyonu hazırlayacak. 2021 yılının teması “Less Is More”. Gelişmekte olan tasarımcı işletmelerinin temel taşı olan yavaş ve sorumlu bir şekilde üretime ve işçiliğe vurgu yaparak hazırlayacakları koleksiyonlarında her bir merinos yün giysisinin bir hikayesi olacak.

Yarışmanın kazananı çalışmasını sürdürmesi ve geliştirmesi için 200.000 Avusturalya Doları kazanacak. Karl Lagerfeld İnovasyon Ödülü de verilen yarışmada, ödülün kazananı ayrıca 100.000 Avustralya Doları alıyor. Bu yıl ilk kez Woolmark Tedarik Zinciri Ödülü'nün tanıtımı da yapılacak. Yarışmacılar ödül alan koleksiyonları için Woolmark sertifikası alıyor ve koleksiyonlarını dünyanın en prestijli mağaza ve butiklerinde satışa sunma fırsatı buluyor.

2021 Uluslararası Woolmark Ödülü'nün altı finalisti onuruna, multidisipliner platform, stüdyo ve yaratıcı ajans Saint Heron kısa bir film tasarladı. Karl Lagerfeld ve Yves Saint Laurent'den Giorgio Armani, Donna Karan ve Ralph Lauren'e kadar çağı tanımlayan moda tasarımcılarının keşfedilmesini sağlayan Uluslararası Woolmark Ödülü finalistlerini Saint Heron bu kısa film ile kutlamak istedi.

Passage adı verilen kısa film; her finalistin tasarımlarının kendilerine ait bir yaşam ve sese sahip olması için hazırlık süreçlerine teatral bir yolculukla ışık tutuyor. Saint Heron Ajansı için Solange Knowles tarafından yaratılan ve McArthur Ödüllü yönetmen Wu Tsang tarafından yönetilen filmde ayrıca Ib Kamara'nın ustaca stilinden ve Standing on The Corner'ın orijinal müziğinden yararlanılıyor.

Uluslararası Woolmark Ödülü
Woolmark Prize
Woolmark Company
Benzer İçerikler
Moda Uluslararası Woolmark Ödülü 2021 finalistleri Dünyanın en prestijli moda tasarım yarışması Uluslararası Woolmark Ödülü’nün 2021 finalistleri belli oldu.
09.06.2021
Moda LVMH Prize 2021 Moda dünyasına eşsiz yeteneklerin kazandırılmasında öncü olan LVMH Prize 2021 için başvurular başladı.
12.01.2021
Moda Prada'dan sürpriz Luna Rossa Prada Pirelli yelken takımının resmi üniforması yelken sporu tutkunları için Prada mağazalarında satışa sunuldu.
18.12.2020
Son Eklenenler
Moda Yaz aylarının favorisi Siz de günlük hayatın yoğun koşuşturmacasında giydiğiniz şık denimler ile fark yaratanlardan mısınız? Cevabınız evet ise okumaya devam edin!
02.08.2021
Moda Yaz ruhunu yakalamaya hazırlanın! ‘Under The Palm Tree’ ile yazın enerjisini yakalayın!
02.08.2021
Moda Alexander McQueen 2021-22 Sonbahar-Kış Sokak duvarlarından gardıroplara uzanan eşsiz moda yolculuğuna hazırlanın!
28.07.2021