All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Moda
Yayın Tarihi: 17.04.2021 Fashion Week Istanbul: 4. günün özeti Yunus Başaran

Son güne kısa bir bakış...

2021-22 Sonbahar-Kış koleksiyonlarının tanıtıldığı Fashion Week Istanbul’un son gününe geldik.

 

Zeynep Erdoğan

Fashion Week Istanbul’un son gününün açılışını başarılı tasarımcı Zeynep Erdoğan, 50'li yılların Hollywood aktrislerinin göz kamaştırıcı siluetleri ile oryantal dokunuşun buluşması olarak yansıyan 2021-22 Sonbahar-Kış koleksiyonu ile gerçekleştirdi.

 

TUVANAM

Moda dünyasının başarılı tasarımcısı Tuvana Büyükçınar’ın kendi markası Tuvanam 2021-22 Sonbahar-Kış koleksiyonu için “Modayı tüketen taraf daha seçici, tasarlayan tarafsa çok daha bilinçli” cümlesini sarf ediyor. 23 görünümün yer aldığı koleksiyon için ise 4 ay gibi bir sürede hazırlandığı bilgisi geliyor.

 

Hatice Gökçe

Yenidoğan adı verilen zamansız koleksiyonuyla Hatice Gökçe, sürdürülebilirlik konusunda büyük işler başardığını kanıtlıyor. % 95 gibi oldukça yüksek bir rakama sahip çevreci materyallere yer verdiğinden bahseden başarılı tasarımcı, 24 look’tan oluşan koleksiyonun tamamının sürdürülebilirliğe destekler nitelikte olduğunu da ekliyor.

 

Özlem Kaya

Özlem Kaya, erkekler için sembolik bir kelime olan "Külhanbeyi" adını verdiği koleksiyonunda maskülen çizgileri ön plana çıkartarak "kendi hikâyesini özgürce yaşamak isteyen” kadınların duygusunu yansıtmak istediğini dile getiriyor.

 

Museum of Fine Clothing

Tasarımcı Eda Güngör'e ait Museum of Fine Clothing markası, Fashion Week İstanbul kapsamında tanıttığı "Tutsak Güzellik" adlı 2021-22 Sonbahar-Kış koleksiyonunda tutsaklık kavramını tasarımcının gözünden bir kafes ile ifade etti.

 

Hakaan Yıldırım

Hakaan Yıldırım 2021-22 Sonbahar-Kış sezonu için ile izleyenleri zamanımızla ve zamanın kendisi ile yüzleştiren arşivsel bir koleksiyona imza atıyor. Tasarımcının deyimiyle haleti ruhiyemizi tüm derinliğiyle somutlaştıran, gözler önüne seren bu koleksiyon her detayında Hakaan Yıldırım’ın gözünden izleyicinin kendi görüşüne dönüşüyor.

 

Zeynep Tosun

Tasarımcıların hazır giyim koleksiyonlarından sonra, Fashion Week İstanbul’un kapanışını Zeynep Tosun 2021 İlkbahar-Yaz Haute Couture koleksiyonuyla gerçekleştiriyor. Tasarımcı yaşadığı topraklardaki köklerine ithafen hazırladığı "Apasas; The City of The Mother Goddess" adlı koleksiyonunda Anadolu’da yaşadıklarına inanılan ve mitolojinin gelmiş geçmiş en güçlü kadınları olarak kabul edilen Amazon kadınlarının yaşam hikâyelerinden ilham aldı.

Fashion Week
Moda Haftası
Zeynep Erdoğan
TUVANAM
Hatice Gökçe
Özlem Kaya
Museum of Fine Clothing
Hakaan Yıldırım
Zeynep Tosun
Eda Güngör
Tuvana Büyükçınar
Benzer İçerikler
Moda İkinci heyecan Modaseverlerin sıkı takipçisi olduğu Fashion Week İstanbul’un önümüzdeki dönem tarihleri belli oldu.
06.05.2021
Moda Fashion Week Istanbul: 4. günün özeti Son güne kısa bir bakış...
17.04.2021
Moda Fashion Week Istanbul: 3. günün özeti Kaldığımız yerden devam ediyoruz. Fashion Week Istanbul'un üçüncü günü de moda tutkunlarını etkilemeyi başarıyor.
15.04.2021
Son Eklenenler
Moda Yaz ruhunu yakalamaya hazırlanın! ‘Under The Palm Tree’ ile yazın enerjisini yakalayın!
02.08.2021
Moda Alexander McQueen 2021-22 Sonbahar-Kış Sokak duvarlarından gardıroplara uzanan eşsiz moda yolculuğuna hazırlanın!
28.07.2021
Moda Çevreye duyarlı olurken şık ol; Colin’s Ecologic Jeans koleksiyonu size pek çok şey sunuyor. Nasıl mı?
28.07.2021