All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Moda
Yayın Tarihi: 14.04.2021 Fashion Week Istanbul: 1. günün özeti Yunus Başaran

İlk güne kısa bir bakış...

Pandemi süresinin uzaması sadece ülkemizi değil tüm dünyayı yeniliklere yönlendirdi. New York, Londra, Milano ve Paris Moda Haftaları’nın kısmi ya da tamamen dijital olarak gerçekleşmesinden sonra ülkemizde de Fashion Week İstanbul ikinci kez tamamen dijital olarak gerçekleşiyor. Fashion Week Istanbul kapsamında tasarımcılar ve markalar bu sezon 2021-22 Sonbahar-Kış koleksiyonlarını, çektikleri kısa film tadındaki videoları ile lanse ediyor.

 

New Gen

Fashion Week Istanbul’un açılışını İstanbul Moda Akademisi tasarımcıları, New Gen by İMA olarak gerçekleştirdi. İMA’da mezun Aycan Hakalmaz, Avishan Daneshfar, Beyza Eyüboğlu, Essin Barış ve Ezgi Yıldırım’ın tasarımlarını gördüğümüz defile, sezona ve moda haftasına ayrı bir dinamik kattı.

 

Mehmet Emiroğlu

İlhamını “dair” edatından alan Mehmet Emiroğlu, 2021-22 Sonbahar-Kış koleksiyonunda aksesuarın önemini vurgularken, ne istediğini bilen kadınlara da güçlü mesajlar veriyor.

 

Ceren Ocak

Başarılı isim Ceren Ocak, 2021-22 Sonbahar-Kış koleksiyonunun ilhamını korkusuzca ve saklanmadan yaşayan kadınlardan aldığını belirtiyor. Cut-out detayların, asimetrik formların ve volanların yanı sıra oversize parçaların da kendine yer bulduğu koleksiyon içerisinde siyah, ekru, bej ve gri tonları ağırlıkta. Vegan derinin yer alması ise oldukça dikkat çekiyor.

 

Niyazi Erdoğan

Niyazi Erdoğan’ın önceki sezonlarında olduğu gibi kendi kültürümüzden ilham aldığı 2021-22 Sonbahar-Kış koleksiyonu bu kez gökyüzüne dönüyor. Baştayyareci Vecihi Hürkuş’a bir saygı duruşu niteliği taşıyan koleksiyon Türk havacılık tarihinde önemli bir yeri olan bu kahramana bir çok yerde selam gönderiyor. Niyazi Erdoğan’ın Kurtuluş Savaşı’ndaki üstün başarı göstermiş Vecihi Hürkuş’tan yola çıkarak o dönemin pilot kıyafetlerine atıfta bulunuyor.

 

Nedo by Nedret Taciroğlu

İlhamını Art Nouveau akımından alan Nedret ve Yasemin Taciroğlu tarafından hazırlanan Nedo by Nedret Taciroğlu Demi-Couture koleksiyonu, dönemin çizgilerinin günümüze uyarladığı modern parçaları bizlere sunuyor.

 

TAGG

Gökay Gündoğdu’nun kendi markası TAGG, 2021-22 Sonbahar-Kış koleksiyonunda kendi şehrinde turist olmak olgusunu irdelerken “flanöz” kavramından ilhamla sokak modasına farklı bir yorum katıyor. Tasarımcının koleksiyon için hazırladığı filmde ise moda, mimari öğelerle ahenk içinde.

 

Lug Von Siga

Gül Ağış’ın kendi markası Lug Von Siga’nın 2021-22 Sonbahar-Kış koleksiyonu tasarımcının karantina sonrasındaki ilk koleksiyonu. Analog Diaries adındaki koleksiyon, bu üç ayık dönemde keşfedilen yeni duyguların bir yansıması niteliğinde. Markanın 2021 İlkbahar-Yaz film ve lookbook çekimi için birlikte çalıştığı Can Dağarslanı ile Identities Series adındaki işin devamı aynı zamanda.

 

Dice Kayek

Ünlü yazar Agatha Christie’nin “Doğu Ekspresi’nde Cinayet” romanından esinlenilen bir film ile 2021-22 Sonbahar-Kış koleksiyonunu tanıtan Dice Kayek kurucuları Ayşe Ege ve Ece Ege Fashion Week Istanbul’un bu sezonunu tamamladı. Aralarında Ahu Yağtu, Burak Hakkı, Candan Erçetin, Hatice Arslan ve Selma Ergeç gibi ünlü Türk isimlerin olduğu filmde, Dice Kayek’in yakın çevresinden arkadaşları da yer aldı.

Fashion Week
Moda Haftası
New Gen
İMA
Mehmet Emiroğlu
Ceren Ocak
Niyazi Erdoğan
Nedo
Nedret Taciroğlu
Yasemin Taciroğlu
TAGG
Gökay Gündoğdu
Lug Von Siga
Gül Ağış
Dice Kayek
Ayşe Ege
Ece Ege
Benzer İçerikler
Moda İkinci heyecan Modaseverlerin sıkı takipçisi olduğu Fashion Week İstanbul’un önümüzdeki dönem tarihleri belli oldu.
06.05.2021
Moda Fashion Week Istanbul: 4. günün özeti Son güne kısa bir bakış...
17.04.2021
Moda Fashion Week Istanbul: 3. günün özeti Kaldığımız yerden devam ediyoruz. Fashion Week Istanbul'un üçüncü günü de moda tutkunlarını etkilemeyi başarıyor.
15.04.2021
Son Eklenenler
Moda Yaz aylarının favorisi Siz de günlük hayatın yoğun koşuşturmacasında giydiğiniz şık denimler ile fark yaratanlardan mısınız? Cevabınız evet ise okumaya devam edin!
02.08.2021
Moda Yaz ruhunu yakalamaya hazırlanın! ‘Under The Palm Tree’ ile yazın enerjisini yakalayın!
02.08.2021
Moda Alexander McQueen 2021-22 Sonbahar-Kış Sokak duvarlarından gardıroplara uzanan eşsiz moda yolculuğuna hazırlanın!
28.07.2021