All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
ALL Men
Yayın Tarihi: 07.08.2020 Virgil Abloh’dan tarihi manifesto Yunus Başaran

Oldukça çarpıcı manifestosu ve çevreci tutumuyla gerçekleşen şov ayakta alkışlandı.

Dün öğlen Türkiye saatiyle 13:30’da gerçekleşen Virgil Abloh yönetimindeki Louis Vuitton 2021 İlkbahar-Yaz erkek defilesi günümüz dünyasına duyarlı olmamızı gerektiren mesajlarıyla, çevreci defilelerden birine örnek teşkil ediyordu. Virgil Abloh’un yenilediği Louis Vuitton çehresi değişmeye devam ederken, lokasyon tercihi de oldukça ilgi çekiciydi. Şangay Limanı’nı tercih eden tasarımcı dekor olarak da konteynırları tercih etmişti. 

Defilenin ana çehresi geri dönüşüm, yukarı dönüşüm unsurlarından oluşurken, geçmiş sezonlardaki bazı görünümleri de yenilenmiş olarak bulduk. Başarılı tasarımcı karbon-nötr bakış açısını sıklıkla dile getirdiği gibi bizlere yine bu anlayışı benimsetmek için uğraşmıştı. Defilenin 25 görünümü yeniden dönüştürülerek, diğer 25 görünümü ise önceki koleksiyonlardan yeniden yorumlanarak yaratıldı. Cesur renkler ağırlığında izlediğimiz koleksiyon sunumu boyunca modellere 3D anime karakterlerinden oluşan aksesuarlar eşlik ediyordu. Bu karakterlerin ceket, sweatshirt, kaban gibi ana parçalara işlenmiş olması davetiyeyi oldukça haklı çıkarıyordu. Davetiyenin enerjisi ve dinamiği o kadar yüksekti ki, böyle bir defile geleceğini hali hazırda biliyorduk. 

Koleksiyon ve defilenin bir diğer ilginç noktası ise Virgil Abloh’un üç sayfalık manifesto mahiyetindeki açıklaması oldu. Başarılı tasarımcı Amerika’da gerçekleşen George Floyd ve takibi isyan dalgasını desteklemiş, bu haklı bir direniş açıklamalarında bulunmuştu. Takiben BIPOC ve LGBTQ+ bireylerine sonuna kadar destek vereceğini belirtmişti. Manifestoda da aynı şeyi vurguladı; “Farklılıkları sebebiyle dışlanmışlara kol kanat gereceğim. BIPOC ve LGBTQ+ amaçlarını desteklemeye, bireylerin işletmelerine ışık tutmaya, daha kapsayıcı işgüçlerini teşvik eden kuruluşlara yardımcı olmaya devam edeceğim.”

Louis Vuitton
Virgil Abloh
İlkbahar-Yaz
Benzer İçerikler
Moda Louis Vuitton’un Bodrum durağı Bodrum’da yıldızlar geçidi dediğimiz zaman bunu ünlü isimler olarak algılıyorsanız kısmen doğru. Moda dünyasının en önemli oyuncuları bu yaz Bodrum’u mesken tutuyor. Onlardan birisi ise Yalıkavak Marina’da henüz açılan Louis Vuitton mağazası.
18.07.2021
ALL Men Amen Break filmiyle Louis Vuitton Louis Vuitton 2022 İlkbahar-Yaz erkek koleksiyonu, birçok güçlü isim ile birlikte Amen Break filmiyle sunuldu.
25.06.2021
Moda Sürdürülebilir ve şık Sürdürülebilir bir dünya için hepimizin dikkat etmesi gereken bu dönemde, büyük bir alkışı hak eden hareket Louis Vuitton’dan!
22.06.2021
Son Eklenenler
ALL Men Bir adım da erkekler için Intimissimi Uomo, farkı markalar arayışına girdiğimiz bu dönemde Türkiye’deki yeni mağazasıyla moda tutkunlarına yeni bir alternatif oluşturuyor.
29.06.2021
ALL Men Amen Break filmiyle Louis Vuitton Louis Vuitton 2022 İlkbahar-Yaz erkek koleksiyonu, birçok güçlü isim ile birlikte Amen Break filmiyle sunuldu.
25.06.2021
ALL Men Canlı: Dior 2022 İlkbahar-Yaz erkek Erkek defileleri tüm hızıyla gerçekleşemeye devam ediyor.
25.06.2021