Yılın Favori Hediyesi “Kazak”

Popüler moda arama motoru Glami, yaptığı araştırma ile yılbaşı hediyesi seçerken klasikten uzaklaşamadığımızı bir kez daha gösterdi!

Yılın Favori Hediyesi “Kazak”
Yayın Tarihi: 14.12.2018 15:03:00

Dijital dünyanın her geçen gün biraz daha hayatımıza dahil olmasıyla birlikte, alışveriş alışkanlıklarımız da değişiyor. Bu noktada hem zaman tasarruf sağlayan hem de keyifli ve zahmetsiz bir alışveriş imkanı sunan online alışveriş, yanında getirdiği birçok avantaj ile hayat kurtarıcı oluyor. Yeni yılda sevdiklerine güzel bir hediye almak isteyen ancak bir türlü zaman bulamayanlar da online alışveriş sayesinde bu probleme çözüm yolu bulabiliyor.

2019’a doğru heyecanlı ve hızlı adımlarla ilerlerken, 30 milyonu aşkın ziyaretçi sayısıyla Avrupa’nın ve Türkiye’nin en kapsamlı moda arama motoru Glami, yılbaşı hediye tercihlerini araştırdı. Kullanıcılarına yeni yıl hediyesi olarak en çok neyi tercih ettiklerini soran Glami’ye göre kazanan isim, %34 oranla giyim kategorisindeki kazak oldu. Kazağı sırasıyla; %17 ile genel aksesuarlar (çanta, cüzdan, saat, takı, şemsiye) ve %16’lık arama oranıyla atkı, eldiven ve şapka gibi tamamlayıcı aksesuarlar takip etti. Araştırmanın dikkat çekici sonuçlarından birisi de iç çamaşırı kategorisinden geldi. İç çamaşırı, %11’lik bir oranla aksesuarı izlerken, spor giyim %7, gömlek ya da tişört %7 ve klasik bir tercih olan çorap ise %3 ile sıralamadaki yerini aldı. ''Fashion (Re)search 2018 by GLAMI'' araştırması kapsamında yürütülen çalışmaya %78’i kadın, %22’si ise erkek olmak üzere 21-50 yaş arası toplam 1.126 kişi katıldı.EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X