Yapraklar Mı Dükülür? Çiçekler Mi Açar?

Sonbahar gelirken etrafımızdaki ilişkilerde hep aynı olay gerçekleşiyor: Ayrılık rüzgarları. Peki bu mevsim gerçekten yaprak dökümü mevsimi mi yoksa aşkta tazelenme zamanı mı?

Yapraklar Mı Dükülür? Çiçekler Mi Açar?
Yayın Tarihi: 6.11.2019 13:55:00

Yaz en sıcak günleri ile yavaş yavaş yerini sonbahara bırakırken etrafımdaki çiftlerden teker teker aynı haber gelmeye başlıyor. Yıllarca süren güvendiğim ilişkiler, birbirlerini çok seven aşıklar… Adeta dünya ilişki düzenimizi yenilemek için dönüyor gibi. 

Senden önce senden sonra 

Aynı etki, ünlülerin ilişkisini de bir bir sarsıyor ve yerine yenisini getiriyor. Birbirlerinden çok farklı oldukları için ilişkileri en başından beri oldukça merak edilen ve 2009 yılından bu yana birlikte olan Miley Cyrus ve Liam Hemsworth’ün 8 ay süren evliliklerinin bitmesi herkesin kafasını karıştırdı. Miley, “Hanna Montana”dan sonra müzik piyasasının en çılgın ve aktivist kızıydı; Liam ise ailesinden gelen genleri ve daha pek çok şey sayesinde Hollywood’un yeni altın çocuğu olabilirdi. İkisi birlikte bence çok güzellerdi. Rüya ilişkim olabilirdi çünkü gerçek uyumun farklılıkların bir arada olmasından gerçekleştiğini düşünürüm hep. Ama 26 yaşındaki pop-star Miley Cyrus’un cinsel yönelimi ile ilgili yaptığı açıklamaların sıklaşması kafaları karıştırdı. Ve çift geçtiğimiz ay anlaşamadıkları için boşanacaklarını açıkladı. Sonra Miley, influencer Kaitlynn Carter ile birlikteliğini el ele görüntülenerek açıkladı. Üstelik Kaitlynn Carter da Kim Kardashian’ın üvey kardeşi Brody Jenner’ın eşi ve 2015’te cinsiyet değiştiren Caitlyn Jenner’ın da geliniydi. Neler oluyordu? Herkesin kafası karışmıştı. Aslında üzerine o kadar da şaşırılacak bir şey yok. Cinsellik çok geniş bir spektrum. Miley de aktivist yönü ile bir erkekten boşandıktan sonra bir kadınla olabileceğini söylüyordu aslında. Pek çok insan gibi. Araştırmalar Z jenerasyonunun cinsellikle ilgili bildiğimiz tabuları çoktan yıktığını, artık onların kendilerini heteroseksüel, homoseksüel ya da başka bir şekilde tanımlamadığını gösteriyor. En çılgın zamanlarında kadın bedeni ile ilgili aktivizm yapan Miley Cyrus şimdilerde yine bu konuda dikkatleri üzerine çekiyor.

Sürekli düzenli ilişkiler

Miley Cyrus ve Liam Hemsworth’ün önce üzen sonra başka bir şeye dönüşen ayrılıklarının yanında yıkılmaz dediğimiz bir kale daha çöktü. Ama bu başından sonuna iyi bir haber. Yıllardır One Direction eski üyesi Zayn Malik’e olan bunalımlı aşkından Gigi Hadid kurtuldu. 24 yaşındaki süper model ile Zayn’ı çok yakıştıran da vardı ikisini birbirine uygun görmeyen de. Ben onları asla birbirine uygun görmeyen taraftayım. Çünkü Zayn Malik hem Gigi’yi düşürüyordu hem de arkadaşları ile arasını bozuyordu. Gigi’nin asla bitmeyecek gibi görünen bu saplantısının çok şükür ABD’nin evlilik programı “The Bachelorette”nin yıldızı Tyler Cameron ile çıkan dedikodularla bittiğine emin olduk. Ateş olmayan yerden duman çıkmaz dedik ve ikilinin beraber paprazzileri yakalanması da akabininde gerçekleşti. Kim ne derse Gigi’nin gerçek bir Amerikan erkeği ile yan yana olması göze çok daha hoş geliyor. Peki sonbaharın buradaki etkisi ne? Üzerimizdeki yüklerden kurtulmak bence. Gigi Hadid kendi geleneğini bozmayıp yine bir düzenli ilişkiden başkasına ışık hızı ile atlama huyunu bırakmadı. Ama gördüğümüz üzere asla ayrılamayacağını sandığımız erkek arkadaşına “Güle güle” demeyi bildi. Yani artık sizi beslemeyen ve sizden verdiğinden fazlasını alan ilişkilerden kurtulmanız için de en doğru zaman bu Eylül. Hadi tamam, biraz da alışkanlık payı bırakalım 2020 Ocak’a kadar toksik ilişkilerden kurtulmanızı tavsiye ediyoruz.EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X