WWDC Başlıyor

Apple’ın yılda iki kez düzenlenen büyük etkinliklerinden yazılım odaklı olan Dünya Geliştiriciler Konferansı (WWDC 2019)’un tarihi belli oldu.

WWDC Başlıyor
Yayın Tarihi: 28.05.2019 13:00:00

Önümüzdeki hafta (3 Haziran) gerçekleşeceği açıklanan Dünya Geliştiriciler Konferansı Apple için oldukça önem teşkil ediyor. Marka ekosisteminin en önemli yazılımları iOS, macOS, watchOS, tvOS’un son sürümlerinin ve gelecek yeniliklerinin tanıtılacağı bu özel etkinlik koca bir haftaya yayılıyor. Ayrıca WWDC boyunca uygulama ve oyun geliştiricilere de özel seminerler düzenlenip, Yılın Uygulaması ve Yılın Oyunu gibi kategorilerde ödüller de sahiplerini bulacak. 
 

iOS 13

iPhone cihazlarının son işletim sistemi iOS 12 tamamen performans odaklıydı. Bu sürüm ile birlikte gelecek yenilikler merakla bekleniyor. Yenilenmiş ana ekran, Sağlık uygulamasında Günlük Rapor, yeni tasarımıyla Anımsatıcı, daha gelişmiş Mail uygulaması, Haritalar geliştirmesi yanı sıra tüm işletim sistemini kapsayan Karanlık Tema’nın da geleceği tahmin ediliyor.


 

macOS 10.15

Klasik güvenlik ve geliştirme yamalarının yayınlanmasını beklediğimiz macOS işletim sistemi Mojave ailesi içerisinde konumlanacak. Minik arayüz tasarımında makyaj yapılacağını bekliyoruz.


 

watchOS 6

Akıllı saatin her geçen dönem daha da geliştiren Apple, yeni saat yüzlerinin yanı sıra uyku takibi özelliğini getireceği düşünülüyor.


 

tvOS 13

Apple’ın geçtiğimiz aylarda tanıttığı yeni platformu Apple TV+’ın platforma entegre olması bekleniyor.


 

Sadece yazılım odaklı olsa da bu etkinlikte yeni Mac Pro’nun ve yeni monitör modeli Apple Display’in de tanıtılacağına kesin gözüyle bakılıyor. 3 Haziran’da gerçekleşecek bu büyük etkinliğe ait tüm detaylar an be an burada olacak. Takipte kalın!EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X