Virgil Abloh’un Maraton Hazırlığı

Virgil Abloh’un Louis Vuitton erkek departmanının yönetimine geçtikten sonra marka her anlamda evrildi.

Virgil Abloh’un Maraton Hazırlığı
Yayın Tarihi: 11.01.2019 14:55:00
Çağımızın moda dehası olarak tanımladığımız Off_White markasının kurucusu ve kreatif direktörü olan Virgil Abloh, geçtiğimiz sezon Louis Vuitton erkek departmanının başına geçmişti. Ve hemen ardından ilk defilesini gerçekleştirerek markanın bu adımı hakkında ne kadar doğru bir karar verdiğini kanıtlamıştı. Louis Vuitton gençleşen kimliği ile yeni jenerasyonun en çok tercih ettiği markalardan biri haline gelerek birçok kilit parça yarattı. Gönüllerimizi çalan bu parçalar ikonikler kategorisine çoktan giriş yaptı.

 

Markaya kattığı sadece vizyonu ve fütüristik tasarımlar değil tabiki. Virgil Abloh’un sanatsal kimliği de markaya bulaştı. Geçtiğimiz haftalarda hazırlıklara başlayan Virgil Abloh, sosyal medyayı da en aktif kullanan tasarımcıların başında geliyor. Instagram üzerinden yaptığı duyuru ile moda haftası maratonuna kusursuz bir şekilde hazırlanan Louis Vuitton ekibi olarak, yeni sunulacak koleksiyonun Oz Büyücüsü teması taşıyacağını açıklamıştı.Şu günlerde ise Beijing, Tokyo ve New York Louis Vuitton mağazalarını bir sanat galerisi haline çeviren Virgil Abloh, temaya bağlı kalarak yarattığı büyük baskılar ve heykelleri mağazaların belirli lokasyonlarına konumlandırdı. Ve sadece kilit noktalardan en temiz görüntüye sahip olduğunu belirtti. Örneğin New York mağazasının dışındaki büyük görsel, sokağın karşısında yerde konumlanan X işareti üzerinden en iyi görüntü almanızı sağlıyor.

Aynı zamanda New York’ta Chrome Hearts mağazasında da bir sanat alanı yaratan Virgil Abloh, ilk Louis Vuitton koleksiyonunu sergiliyor. Ayrıca Chrome Hearts üyeleri Laurie Lynn, Richard ve Jesse Jo Stark ile işbirliği yaptığını açıklayan Virgil Abloh, “Ebony Bench” (Abanoz bank) adındaki, 5 yıllık bir çalışma sonucu yaratılan bankı da sergiliyorlar. Abanoz ağacının sağlam ve sert yapısının şekillendirmede zor ama oymada harikalar çıkarttığını belirten Abloh’un çok yönlülüğü bizleri büyülüyor.

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X