Uzman Psikologtan Meditasyonla İlgili İpuçları

Meditasyonun gücüne yeni yeni varan Avrupa ve Amerika, hayatın zorluklarından, sağlık sorunlarından kurtulmak için meditatif yaşam trendini başlatan iki büyük kıta konumunda. Medidatif yaşamın olmazsa olmazı ise tabiki meditasyon yapmak.

Uzman Psikologtan Meditasyonla İlgili İpuçları
Yayın Tarihi: 12.12.2018 16:22:00

Bilimsel bir zihin dinlendirme tekniği olup, çağımızın en büyük rahatsızlığı olan strese karşı bir panzehir olarak adlandırılan meditasyon, en etkin ve güvenli şifa uygulamasıdır.

Zihnimiz geçmiş ve gelecek arasında devamlı koşturan, düşünceler içinde boğulan yapısı sebebiyle kimyasını zorlukla koruyor. Geri dönülmez bir aşamaya geldiğinde ise depresyon ve anksiyete bozukluğu gibi psikoloji rahatsızlıklar sonucu profesyonel yardım almamız gerekebiliyor ve hatta isteksizce depresyon ilaçlarıyla tedavi yöntemlerine başvuruyoruz. Bu kadar dramatikleşmeden önce tüm bu aşamaya gelmeden, vücudumuzun bazı sinyaller verdiğini hepiniz biliyorsunuz Vücudumuz anatomik olarak bazı isteklerde bulunur ve sizi yönlendirir. O sinyalleri duyabilir ya da aldığınızı hissederseniz ilk iş olarak meditasyon yapabilirsiniz.

Milenyum çağında ise meditasyon yapmanız için en kolay yol cebinizde. Meditasyonla ilgili bir uygulama sizi yönlendirip duygu ve düşüncelerinizi yönlendirmeyi öğretebilir. Bu uygulamaların en başında ise Meditasyon App geliyor.

Türkçe konuşan, işleri karmaşıklaştırmadan meditasyonun özüne uzanan Meditasyon, sade ve akıcı yaklaşımıyla kısa sürede hatırı sayılır bir takipçi kitlesi edindi. Psikolog Simru Kavak da bu sıkı takipçilerinden biri. Kavak şimdilerde meditasyonun öz farkındalığa ulaşmaktaki önemine dikkat çekse de, farkındalık yolculuğunun ilk adımlarını atmak pek kolay olmamış. Daha sakin ve dingin bir zihne sahip olmak için, Kavak’ın tecrübeyle sabit tavsiyelerine kulak ver. App Store’da Bugün sekmesinden Meditasyon uygulamasını indirebilir ya da buraya tıklayabilir, daha dingin bir zihin için ilk aşamayı gerçekleştirebilirsin.EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X