Supreme’nin Sokak Kültürüne Katkısı

Supreme gün be gün popülerliğini ve bilinirliğini arttırıyor. Bir biri ardına marka işbirlikleri ile de kendini unutturmuyor.

Supreme’nin Sokak Kültürüne Katkısı
Yayın Tarihi: 14.09.2018 12:45:00

Takım çalışmasına oldukça önem verdiğini bildiğimiz Supreme, bu disiplinel çalışmanın yanı sıra köklerine, doğduğu topraklar ona New York’a da bağlı kalıyor. Markanın tasarım dilinin şekillenmesinin en büyük kaynağı olan New York, önemli bir yer teşkil ediyor. Buna saygısını koruyan Supreme, her fırsatta da New York’lu sanatçılarla da çalışmayı ihmal etmiyor.

Son işbirliği haberi olarak ise Comme des Garçons temelli. Supreme, Japon markası olan Comme Des Garçons’un kurucusu Rei Kawakubo’nun tasarladığı tişört, hoodie, ceket ve de pantolonları lanse etti. İşbirliği haberinde alsında oldukça ilginç bir detay var. tasarlanan ürünler üzerindeki “Justice For All” sloganı...

Bu yılın belki de en çok konuşulan sloganlarından biri olmaya aday olan cümle, New York’un adı bilinmeyen, sadece kod ismiyle tanınan bir grafiti sanatçısının elinden çıkma. Earshot, New york sokaklarında gezen herkesin aşina olduğu bir isim. Earshot, sokak grubu IRAK’ın kurucusu ve başkanı. Pek çok sokak etkinliğinin organizasyonunda ve tanıtımında çalışan IRAK’ın ismi “I Rack”den türetilmiş. Amerikan İngilizcesi argosunda bu, “çalıyorum” anlamına geliyor.

 FOTO GALERİ


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X