SosyalBen Vakfı’na Sanatsal Dokunuş

SosyalBen Vakfı’nı duymuş muydunuz?

SosyalBen Vakfı’na Sanatsal Dokunuş
Yayın Tarihi: 12.12.2018 17:36:00

Ülkemizde var olan binlerce vakıftan sadece birisi olan SosyalBen Vakfı, dezavantajlı bölgelerde yaşayan 7-13 yaş arası çocukların sosyal becerilerini ve benliklerini keşfetmelerini ve geliştirmelerini amaçlayan, bu hedef doğrultusunda kişisel gelişimlerine katkı yapacak ulusal ve uluslararası düzeyde eğitim çalışmaları gerçekleştiren, çocuk ve gençlerin yaşadıkları dünyadan sorumlu yetişkinler olarak yetişmeleri için sosyal sorumluluk, girişimcilik ve gönüllülük bilinçlerini ve becerilerini güçlendirmeyi amaçlayan bir sivil toplum kuruluşudur.

Vakıf, SosyalBen Store adında çalışmalarına bütçe oluşturmak amacıyla kurulan, birbirinden renkli ürünlerin yer aldığı satış kanalına da sahip. Gönüllülerin, destekçilerin yanı sıra işbirliklerinden oluşan ürün kartelasına bir yenisi daha eklendi. Geçtiğimiz aylarda Melisa Sabancı Tapan ile gerçekleşen işbirliği sonrası şimdi de Grafik sanatçı ve müzisyen Emre Yusufi işbirliğine giren SosyalBen Vakfı, Emre Yusufi’den bir defter tasarlamasını istedi.

“Her çocuk yeteneklidir. Yeteneklerini farketmeleri ve açığa çıkarmaları için gereken şey ilham veren ve yol gösteren kahramanlardır. Ben bu kahramanlarla tanıştım. Şehir, ülke, coğrafya ayırt etmeden geleceğimizin umutlarına ışık saçıp, çocuklarımıza ilham veriyorlar. Tabii kahramanların da desteğe ihtiyacı var. Tasarımını yaptığım bu SosyalBen Store not defterinin yeni kahramanlara yol göstermesiyle dileğiyle…” şeklinde duygularını dile getiren Emre Yusufi’nin imzasını taşıyan SosyalBen Store defterlerine Mudo mağazaları ve n11.com’dan ulaşabilirsiniz.

 EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X