Sonsuza Kadar #BFF

En sevdiğimiz televizyon dizileri tıpkı dostlarımız gibidir. Uzun süre görüşmeyince karalar bağlarız. Bu yüzden biten dizilere özlemimiz asla tükenmez. Ama çok şükür ki televizyon dizileri hem yeniden izlenebilir hem de yeniden çekilebilir!

Sonsuza Kadar #BFF
Yayın Tarihi: 6.11.2019 13:50:00

En yakın arkadaşlarımın isimlerini düşünüyorum da aklıma “Gossip Girl”, “Glee” ya da “Pretty Little Liars” geliyor. Evet aklınıza gelebilecek bütün kızsal problemleri sabaha kadar konuşabileceğim bir grubum var. Çok şükür ki “Glee” Netflix’e geldi ve “Gossip Girl”ün 2020’de HBO çatısı altında yeni bir uyarlaması çekilecek. Aslında yeni bir uyarlama demek biraz yanlış olur. Bir şekilde devam hikayesi diyebiliriz buna. Aynı kadro ya da başka oyuncularla hikayenin devam etmesi ya da daha önce yaratılmış bu evrenin bir şekilde devam etmesi anlamına geliyor. Genelde kocaman bir dünya yaratıp bir marka oluşturan dizilerden insanlar ayrılmak istemiyor. “Seinfeld”, “Friends”, “How I Met Your Mother” gibi... Dünyaları da hikayenin devamına uyum sağlar nitelikte olmalı tabii ki. 

Bu sen misin dedikoducu kız?

2012 yılında final bölümünün yayınlanmasının ardından “Gossip Girl”ün devamının çekileceği, aynı hikayenin bir daha uyarlanacağı pek çok kez söylendi. En yakın arkadaşlarınız yanlış kararlar verdiğinde onlara engel olmak istersiniz ya. İşte “Gossip Girl”ün devam edeceği fikri beni aynı böyle tedirgin etmişti. Evet onu çok özlüyordum ama arada açıp eski anılarımızı tekrar yaşayabiliyordum. Başlı başına bir kült olan dizinin devamını çektikleri an, bütün büyünün bozulacağını ve efsanenin yerle bir olacağını düşünüyordum açıkçası. Ama şimdi günümüz şartlarını düşününce ve işin içinde HBO olunca negatif duygularımdan arınıp güzel şeylerin bizi beklediğine kendimi alıştırmaya başladım. Biliyorsunuz “Gossip Girl” bir blog’dan Manhattan’ın en zengin çocukları ile ilgili yayılan dedikoduları anlatıyordu. Günümüz sosyal medya çağında bu hikaye çok daha fantastik olmaz mı? Hadi o kısım hala biraz riskli olsun ama işin içinde HBO’nun olması beni rahatlatmaya yetiyor diyebilirim. “Gossip Girl”ün tek düze karakter yapısı tabii ki çeşitli aktivistliklerle, etnik kökenlerle, yönelimlerle dolacak demektir bu. Sonuçta prömiyerini yaptığı 2009’un üstünden tam 10 sene geçti. Hikaye de böyle devam ediyor. Sürpriz gerçek kişiliği ile şok olduğumuz Gossip Girl’ün ortadan kaybolmasından 10 yıl sonra tekrar Manhattan’a dönmesi ile ilgili her şey.

Beverly Hills’e biletiniz var!

İşte bu beni en korkutan devamlardan birisi. “Beverly Hills 90210” bu sezon aramıza katıldı bile. Doksanların en popüler dizilerinden biri olan bu gençlik komedi-draması “BH90210” adı ile Fox’ta devam ediyor. Biraz reality şov tadında olan biraz da hikayenin öteki tarafını gösterme yönünde olan bu dizide orijinal yayından ayrılan Brenda karakterini canlandıran Shannen Doherty geri dönüyor. Ancak Dylan ile zamanında genç kızların birbirini bıçaklamasına sebep olan Luke Perry bu sene aniden aramızdan ayrıldığı için yer almıyor. Onun dışında tüm orijinal kast bu yeni uyarlamada var. Aslında bu efsanenin ilk uyarlaması değil. “90210” adıyla başarısız bir devam serisi çekmişti. Başarısız dediğime bakmayın o da beş sezon sürmüştü ama asla istediği etkiyi yaratamamıştı. “BH90210”un da ne kadar başarılı olacağı biraz şüpheli. Eski dizinin jeneriğinden sosyo-ekonomik ve kültürel detaylarına, sörf tahtalarından, Beverly Hills’in lüks mağazalarına kadar unutulmaz olduğunu tartışamayız kesinlikle.      

Diğer ihtimaller

En candan karakterleri ile bağımlılık katsayımızı artıran “Downton Abbey”nin filmi 20 Eylül’de vizyona giredursun biz hala “Sex And The City”nin devamını bekliyoruz; hala “Friends” karakterleri ile yeniden bir randevu şansımız olsun istiyoruz. Ama “Friends” hayatımıza gireli 25 yıl oldu ve “Sex and The City”nin Carrie Bradshaw’u da artık 60 yaşında. Hem uzun süreli bir takıntı bu hem de artık yürümeyecek bir ilişki gibi görünüyor. Öte yandan dizi yapımcıları akıllı davranıp kült olanları yeniden çekmeye hazırlanıyor. “Party of Five”, “High School Musical: The Series” ve “Queer as Folk” da yapımcıların devamını ya da yeniden uyarlamayı planladığı diziler arasında.EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X