Snapchat Gözlüğünü Çok Sevdi

Instagram karşısındaki güç kaybıyla iflas ediyor, edecek söylentilerine kulak tıkayan Snapchat, sevilen gözlüğü Spectacles’i güncelledi.

Snapchat Gözlüğünü Çok Sevdi
Yayın Tarihi: 15.08.2019 17:48:00

Her anımızı geçici postlar ile paylaşma mantığını güden Snapchat, Story kavramını hayatımıza soktuğu su götürmez bir gerçek. Her anımızı kaydedememe endişesinden ise bundan üç yıl önce tanıtımını gerçekleştirdiği, her dakikamızı kaydedip paylaşmamızı sağlayan donanımı Spectacles gözlükleriyle ilk başlarda çok eleştirildi. 

Kişisel alanın, mahremiyet algısının ihlal edilmesine yol açabileceği endişesi taşıyan kullanıcıların bu hamlesi başlarda haklı gibi görünse de, her dakikamızı paylaşmayı alışkanlık eden bizlerin aslında bu kavramı pek önemsemediğimizi hatırlatarak Spectacles gözlüğünün ikincisini çıkarmış ve oldukça güzel yorumlar elde etmişti.

Henüz ülkemizde resmi kanala sahip olmayan Snapchat’in bu gözlüğü bazı satış kanalları aracılığıyla ülkemize geliyor. Bu sebeple biraz geç de olsa deneyimleme şansına erişenlerin oldukça sevdiği Spectacles’ın yeni versiyonu tanıtıldı. Spectacles 3, artık iki adet HD kamera, arttırılmış gerçeklik için tam uyumlu olarak geliyor. Tasarımsal da değişikliğe uğrayan yeni gözlük siyah (carbon) ve tozlu pembe (mineral) rengine sahip metal ve hafif bir çerçeveye sahip. Daha şık ve lüks görünüme sahip Spectacles 3, 60 saniyeye kadar kayıt yapabiliyor. Özel kutusuyla da şarj imkanı sunulan gözlük için ön sipariş açıldı. 380 $’lık etiket fiyatıyla bu Sonbahar’da teslim edileceği söyleniyor.
 EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X