Samsung’un Katlanabilir Telefonu Tanıtıldı

Samsung'un uzun yıllardır çalışmalarını sürdürdüğü katlanabilir telefonu, sonunda tanıtıldı.

Samsung’un Katlanabilir Telefonu Tanıtıldı
Yayın Tarihi: 8.11.2018 12:24:00

Yıllardır gerçekleşen söylentiler sonunda gerçek oldu. Samsung’un katlanabilir cihazı lanse edildi. Ancak şunu unutmamak gerek, bu cihaz ilk konseptlerden birisi. Piyasaya yakında çıkacağı iddia edilen cihaz, son haliyle bizlere sunulmadı.

Los Angeles’ta devam eden Samsung Geliştirici Konferansı’nda, katlanabilir cihazın açıklanmasına kesin gözüyle bakılıyordu. İlginç olan nokta cihazın tanıtım videosunda ve de gerçekleşen demo gösteriminde, tasarıma dair bir bilgi edinememiş olmamız. Tanıtım videosunda sadece ekrana odaklanılmasının yanı sıra, demo olarak canlı olarak cihazı görme anında ışıklar kısıldı. Samsung, ısrarla cihaza katlanabilir tablet demeyi tercih etti. Katlanabilir tablet, katlı halde 840 x 1960, açık halde 1536 x 2152 piksel özünürlük sunuyor. Katlı halde 4.58 inç ile gayet küçük bir ekran bizleri bekliyor. Açık halde ise 7.3 inç ile alışık olmadığımız, 4:2.3 görüntü oranıyla geliyor.
 

İlk eleştiriler, katlı olarak gayet kalın olduğu yönünde olsa da, unutmayalım bu bir prototip olabilir ve gelişmekte olan teknolojinin ilk adımları.

Samsung’un Android işletim sistemine de nasıl adapte olacağını da aşağıda görebilirsiniz. Google, bu proje için uzun süredir çalışmalar gerçekleştiriyordu.EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X