Rihanna gücü

Yeni nesil divamız Rihanna, moda ve güzellik dünyasının kurallarını yeniden yazıyor. Seni seviyoruz Riri!

Rihanna gücü
Yayın Tarihi: 7.11.2019 10:43:00

Albümleri, dillere pelesenk olan single şarkıları, ikonik konserleri, yaratıcı video klipleri ve kazandığı sayısız ödül ile defalarca müziğin kraliçesi olduğunu kanıtladı. O, sahneye adım attığı ilk andan itibaren yalnızca müzik için orada olmadığını gösterdi. Her daim özgün stili ve trendsetter tavrı ile uluslararası arenada merak uyandıran bir isim oldu. 2005 yılında çıkardığı ilk stüdyo albümü “Music of the Sun”dan itibaren müzik dünyasına hükmetti ve üstün yeteneklerini başka sektörlerde de konuşturmaya karar verdi.

Rihanna, şu anda sahip olduğu imparatorluğun temelini 2017 sonbaharında başlattığı kozmetik markası Fenty Beauty ile attı. Kariyeri süresince elde ettiği tüm güzellik deneyimlerini tek bir çatı altında buluşturan Rihanna, durmaksızın çalıştı ve güzellik tutkunlarının arzularına yanıt veren birçok ürün tanıttı. Ancak bu hamle çok çalışmayı misyon edinen Riri için yeterli değildi. Kısa bir süre sonra Savage x Fenty isimli bir marka daha doğdu. Genç diva, Savage x Fenty’de, her bedene ve her beğeniye hitap eden iç çamaşırları üzerine yoğunlaştı. “Beden olumlama” hareketine destek veren marka, hem zarif hem de seksi tarzı ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. 

Aslına bakarsanız Rihanna kendi markalarını kurmadan önce de moda ile iç içe bir kariyer inşa ediyordu. İkonik yıldız, ilk koleksiyonunu 2013 yılında İngiliz sokak giyim markası River Island ile çıkardı. Bu işbirliğinin hemen ardından uzun yıllar sürecek olan Rihanna x Puma buluşması gerçekleşti. Puma’nın kadın giyim hattının kreatif direktörlük dümenine geçen Rihanna, birbiri ardına çıkardığı koleksiyonlar, revize ettiği tasarımlar ve Fenty x Puma çatısı altında hazırladığı şık sneaker’lar ile tüm okların kendisine çevrilmesini sağladı. Rihanna, kendi tasarımlarını sunmanın dışında Balmain gibi lüks modaevlerinin reklam kampanyalarında boy gösterdi ve Dior için bir güneş gözlüğü tasarladı. Cesur bir şekilde moda dünyasına atılan ve deneysel yaklaşımı ile kendisine hayran bırakan Rihanna, son işbirliğini Louis Vuitton Moet Hennesy (LVMH) ile gerçekleştirdi. İşbirliği kapsamında Rihanna LVMH çatısı altında sıfırdan lüks etiketli bir marka yarattı. Bu buluşma ona LVMH çatısı altına kendi markasını kuran ilk siyahi kadın olma unvanını da getirdi. 

Aslında herkes Rihanna’yı başarılı bir sanatçı olarak bilirken, o köklü bir imparatorluk inşa etti ve her fırsatta model, tasarımcı ve işinsanı gibi vasıflarının altını çizdi. EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X