Pharell Williams’ın Hayal Gücüyle

Dönemin en yetenekli insanlarından biri olarak isimlendirilen Pharell Williams, müzik endüstrisindeki hakimiyetini moda dünyasına da taşıyarak kendisinden söz ettirmeyi başarıyor.

Pharell Williams’ın Hayal Gücüyle
Yayın Tarihi: 22.11.2019 14:55:00

Ödüllü şarkıcı Pharell Williams, müzik prodüktörlüğünü yaptığı kendi kayıt şirketinden onlarca yıldız çıkartırken uzun soluklu devam ettirdiği adidas işbirliği ise moda dünyasını çalkalıyor. Ünlü yıldızın çok uluslu ve çok yönlü bakış açısı tasarımlarına yansırken aynı zamanda kullandığı etnik saygı anlayışıda sosyal sorumluluk kampanyalarını şekillendiriyor. 

Pharell Williams’ın tüm bu saydığımız özellikleri yanı sıra sıklıkla bahsettiği bir tutkusu da var; klasik saatler. Pharell Williams bu tutkusunu belirtirken bir markayı vurgulamayı da ihmal etmiyor. Richard Mille’ye karşı olan tutkusunu sıklıkla kullandığı saatler ile gösteren başarılı isim markayla işbirliğine gidiyor. Richard Mille ile birlikte çalışan Pharell Williams, kendi adını taşıyacak ilk saat üzerinde uzun zamandır çalışıyor. Ortaya çıkan parçanın tasarım dili ise sanatçının çocukluk hayalinden ilham alıyor.

Saatin en ilginç yanı tasarım aşamasında bir mine ustası, bir oyma ustası ve bir ressamın rol oynaması. Dünyanın Mars’tan görünen halini, astronot başlığında canlandıran bu üç önemli karakter Pharell Williams’ın uzaya olan tutkusunu başarıyla yansıtmışlar. Astronot başlığındaki kızıl gezegen Mars’ın yüzeyi, arka plandaki Dünya ve geriye kalan boşluklardaki evren ve yıldız detayları büyüleyici.

Astronot başlığı da Grade 5 titanyumundan üretildi ve dökülmez boyayla elde boyandı. Mars yüzeyi için seçilen kırmızı altın ile Mars’a gönderilen ilk elçi Mariner 9 Sondası’nın lokasyonu olan Valles Marineris oluşturuldu. Oyma işi için mine farklı pigmentler ile renklendirildi. Ve bu tasarlanan mineler 850 derecede pişirildi. Siyah safir ve iki pırlantadan oluşan astronot başlığı projektörleri eklendi. Başlığın kendisi için ise Grade 5 titanyumun hava fırçasıyla beyaza boyanmasıyla hayat buldu.FOTO GALERİ


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X