Paris Couture Haftası 2. Bölüm

Paris Couture Haftası oldukça yoğun bir programla devam ediyor. Moda evlerinin ve moda tasarımcılarının bir biri ardına yoğun alt metinli koleksiyonlarına gelin yakından bakalım.

Paris Couture Haftası 2. Bölüm
Yayın Tarihi: 3.07.2019 16:43:00

Chanel 2019-20 Sonbahar-Kış Haute Couture

Chanel’in evi olarak anılan Grand Palais, markanın 2019-20 Sonbahar-Kış Haute Couture koleksiyonu için Ritz Paris’in hemen yakınında bulunan Gabrielle Chanel’in apartmanı olan rue Cambon’daki kütüphanesine çevrildi. Hemen hemen her rafta Gabrielle Chanel’in kütüphanesindeki kitaplarının replikasını görebildiğimiz defile Karl Lagerfeld sonrası Virginie Viard’ın ilk Couture defilesi olma özelliği taşıyor. İpek saten ceketler, uzun kadife etekler, katlı şifonlar, tüvitler tekrar karşımızdaydı. Her zamanki gibi, defile sonrasında Chanel atölyelerini yücelten Virginie Viard, tüm alkışı onların alması gerektiğini de belirtti.


 

Alexandre Vauthier 2019-20 Sonbahar-Kış Haute Couture

Paris Couture Haftası’nın en çok konuşulan koleksiyonlarından biri Alexandre Vauthier’e ait. El sanatının zenginliğini, ince işçiliğin en ufak ayrıntısına kadar dikkatle çalışıldığı görülen koleksiyon büyük beğeni topladı. Geçtiğimiz yıl Haute Couture çizgilerini modernleştirerek, seksilik kavramına farklı bir boyut kazandıran Alexandre Vauthier, çizgisini bu koleksiyonda da korudu.


 

Armani Privé 2019-20 Sonbahar-Kış Haute Couture

Paris Couture Haftası’nda tanıtılan bir diğer koleksiyon ise Armani Privé’ye aitti. Defile Paris’in ikonik mekanlarından Petit Palais’te gerçekleşti. Kadın vücudunun yüceltilmesine vurgu yapan moda evi koleksiyonunda bir biri ardına transparan parçalar sergiledi. Defilenin ilginç yanı ise iki kez sergilenmesi oldu. İlkine basını diğerine ünlüleri davet eden marka, rahatlığı ön planda tuttu. Işıltılı ağlar ise defilenin odak noktasındaydı.


 

Givenchy 2019-20 Sonbahar-Kış Haute Couture

Meghan Markle’ın gelinliğinin tasarımcısı olarak da bildiğimiz Clare Waight Keller’ın Givenchy çatısı altındaki iki yılı oldukça dolu geçti. 2019-20 Sonbahar-Kış Haute Couture koleksiyonuyla da başarısını bir kez daha kanıtlayan tasarımcı oldukça özgür bir ruha sahip koleksiyon sundu. Tasarımcının aklındaki anarşik kadın figürünü oldukça iyi yansıttığını düşündüğümüz koleksiyon perdemsi pelerinler ve tafta elbiselerle oldukça güçlü bir duruş sergiledi. Havai fişek tadında yerleşen kuş tüylerinin “evde hapsolan kuş kadını figürü” olarak betimleyen tasarımcı sansasyonel sayılabilecek bir koleksiyon sundu.FOTO GALERİ


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X