Modada Çevre Dostu Dönem

Hem 2019 İlkbahar-Yaz Jean, hem de Commited Koleksiyonu’nuyla Mango, çevreye duyarlı yaklaşımını başarılı bir şekilde devam ettiriyor.

Modada Çevre Dostu Dönem
Yayın Tarihi: 23.05.2019 14:01:00

Her alanda olduğu gibi, moda dünyasında da çevreye duyarlı yaklaşımlar ve bu doğrultuda geliştirilen projelerin sayısı giderek artıyor. Çevre dostu moda anlayışını benimseyen Mango'da 2019 İlkbahar-Yaz Jean Koleksiyonu'yla birlikte ciddi bir değişime gidiyor. Denim kullanımında yeni teknikler uygulamaya başlayan marka, her üründe 10 litreye kadar su tasarrufu yapmayı başarırken, boy ve straight gibi modellerde bu miktar 16,5 litreye kadar ulaşıyor. Çevre sağlığına destek amaçlı Ecowash teknolojisini uygulamaya başlayan Mango, bu sayede su, enerji ve kimyasal ürün kullanımının azalmasını sağlıyor. Bununla birlikte BCI (Better Cotton Initiative) katılımıyla ise kıyafetlerde kullanılan pamuğun daha sürdürülebilir olması, su ve kimyasal ürün kullanımının azalması ve çalışanların güvenliği ile sağlık koşullarını garanti altına alıyor.

Çevreye duyarlı moda mümkün

Commited Koleksiyonu’nu da piyasaya süren Mango'nun sürdürülebilir özelliğe sahip liflerden oluşan kumaşlar kullanarak tasarladığı kapsül koleksiyonu 2017'den beri modaseverler ve çevre sağlığını gözetenlere sunuluyor. 2019 İlkbahar-Yaz Commited Koleksiyonu, BCI sertifikalı organik kotonun yanı sıra yeni teknolojiler ve geri dönüştürülebilen lifler kullanılarak tasarlanırken, böylelikle çevre dostu lifler kullanarak gezegenimiz üzerinde oluşan etkiyi azaltıyor. Aynı zamanda Mango, başlattığı Second Chances (İkinci Şans) projesine de devam ediyor. Bu projeyle giysi ve ayakkabı için geri dönüşüm kutularını mağazalarında konumlandırıyor.EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X