Mary Poppins Kostümleriyle Dönüyor

Geçtiğimiz ay Los Angeles’ta gösterime giren Mary Poppins dönüyor filmi şimdiden eleştirmenlerden tam not aldı.

Mary Poppins Kostümleriyle Dönüyor
Yayın Tarihi: 25.12.2018 15:46:00

PL Travers’ın 1934 yılında yazdığı kitabı Mary Poppins’in Disney tarafından ilk kez ekranlara uyarlanmasıyla 1964 yılında büyük bir rekor kırarak 13 Akademi adaylığına gösterilmiş ve bunların beşini kazanmıştı. Yönetmenliğini Robert Stevenson, başrollerini ise Julie Andrews ve Dick Van Dyke’ın paylaştığı ilk çekim Mary Poppins, büyük bir heyecanla geri döneceğini duyurduğunda, tüm hayranlar bu anı bekler olmuştu. Fragmanlar ile heyecanımızı doruklayan Mary Poppins Dönüyor filmi, hem hikaye hem de kusursuz oyuncularıyla oldukça iddialıydı.

Yeni Mary Poppins’imize Altın Küre ve SAG ödüllü Emily Blunt’ın hayat veriyor oluşu ise cabası. Hikayeye girmeden asıl konumuza gelecek olursak eğer, 1930’lu yıllarda yaşanmış Büyük Buhran döneminde Londra’da geçmesi, filmin kostümleri konusunda çok hassas davranmalarını gerektirmiş. Akademi ödüllü kostüm tasarımcısı Sandy Powell, filmin şiirsel kostümlerini tasarlamış. Sandy Powell, verdiği bir röportajda, orijinal 1964 yapımını izlediğini, Mary Poppins’i canlandıran Julie Andrews’un elbiselerini asla unutamadığını söylüyor. Müzikal-Fantastik yapım türünde olan ve varlığını aynı doğrultuda sürdürecek olan yeni film için de şunları ekliyor Sandy Powell; “Tüm şarkıların sözlerini hala hatırlıyorum. Muhtemelen filmin o masalsı kostümleri bu konuda yardımcı oldular.”.

Hadi gelin filmden karelerle kostümlere daha yakından bakalım.FOTO GALERİ


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X