Maison Margiela’nın AIDS Hassasiyeti

Maison Margiela’nın AIDS hassasiyetine daha önce yarattığı sloganlı tişörtleri sayesinde aşinayız.

Maison Margiela’nın AIDS Hassasiyeti
Yayın Tarihi: 11.01.2019 13:44:00
1988 yılında kurulan Paris merkezli moda evi Maison Margiela, 25. yıl kutlamaları şerefine sloganlı tişörtler tasarlamış ve oldukça ses getirmişti. “There is more action to be done to figth AIDS than wear this t shirt but it’s a good start” yazılı tişörtler döneminde o kadar çok sevilmişti ki, bir akım haline gelmiş, dünya genelinde bir çok Influencer bu projeye destek vermişti.

2019 İlkbahar-Yaz kampanyalarının da bir bir düştüğü bu günlerde Maison Margiela cephesinden bu projenin bir benzeri daha geldiği duyurusu aldık. Marka aynı temayla, eski tasarladığı tişörtleri birer çanta haline getiriyor. OTB Vakfı işbirliği ile hayata geçen bu projeden elde edilen gelir ise bir Fransız kuruluşu olan AIDES’e bağışlanacak ve AIDS hastalığı araştırılmasına ve ilaç Ar-Ge çalışmalarına bağışlanacak.
 


FOTO GALERİ


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X