Louis Vuitton’un İnovasyonları

Louis Vuitton’un teknolojiye olan bakış açısı...

Louis Vuitton’un İnovasyonları
Yayın Tarihi: 31.05.2019 14:49:00

2016 yılında ilk kez aktif olarak ziyaretçilerini kabul eden teknoloji konferansı ve fuarı Viva Technology, bu yıl 100.000’in üzerinde kişinin uğradığı bir etkinlik oldu. Paris’te gerçekleşen bu büyük etkinliğe katılımcı olarak da rol üstlenen bazı yüksek moda markaları da yer aldı. Louis Vuitton onlardan biri. Fransız moda evi, son sezonlarda inovatif çözümler geliştirip başarıyla uygulayan nadir markalardan. LVMH Luxury Lab adı altında LV Lab olarak faaliyet gösteren marka, the Canvas of the Future adlı yeni inovasyonunun detaylarını paylaştı. 

The Canvas of the Future tabiri, markanın gelişime açık ve ilk kez uyguladığı teknolojik yeniliklerin yaygın olarak kullanılacağı alanı kastediyor. İlk kez Louis Vuitton 2020 Cruise defilesinde görme fırsatına eriştiğimiz markanın ikonik Speedy ve Duffle çantalarının inovatif versiyonlarının prototipleri oldukça ilgi çekti.

Günümüz ekran teknolojilerinin sınırlarının olmadığını son dönemde çıkan katlanabilir telefon-tablet modelleriyle zaten anladık. Bu esnek ekran teknolojisi sayesinde uygulama alanları da oldukça çeşitlendi. Biraz önce bahsettiğimiz Louis Vuitton 2020 Cruise defilesinde yer alan bir kaç parça ikonik çanta modelleri üzerine esnek OLED ekran panellerinin yerleşmesiyle marka, kişiselleştirmede çıtayı oldukça yükseltti.

Sadece çanta da değil yeniliğiyle şaşırtanlar. Louis Vuitton 2019-20 Sonbahar-Kış Erkek defilesinde de ilk defa LV Trainer ve the Keepall prototiplerinde de fiberoptik tekstil teknolojisiyle tanıştık. Gökkuşağı renklerinde parlayan ayakkabı modelleri herkesin ağzını açık bıraktı.

Marka hali hazırda tüm bu yeniliklerin yanı sıra Arttırılmış Gerçeklik alanında da çalışmalar yapıyor. Snapchat ile işbirliği devam ediyor. Ve akıllı saat dünyasındaki ısrarlı ve istikrarlı duruşu Tambour Horizon’un yeni varyasyonlarını çıkarmasıyla devam ediyor.EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X