Louis Vuitton’dan Virgil Abloh’lu İlk Kampanya

Virgil Abloh’un hareketli günlerini yaşadığını söylemiştik. Louis Vuitton mağazalarını sanat galerisine çevirmesi, Off-White’ın Erkek Moda Haftası sunumu, Mr. Porter işbirliği, Louis Vuitton’dan beklenen Sonbahar-Kış defilesi, ilk mücevher markasını lanse edeceğini açıklaması... Peki ya şimdi?

Louis Vuitton’dan Virgil Abloh’lu İlk Kampanya
Yayın Tarihi: 23.01.2019 10:37:00

Louis Vuitton erkek departmanının başına geçmesiyle başarısını birbiri ardına gerçekleştirdiği projelerle kanıtlayan Virgil Abloh, geçtiğimiz sezon 2019 İlkbahar-Yaz defilesini gerçekleştirdi. Yakın arkadaşı Kanye West ve ailesinin en önden izlediği defilenin en vurgulu anı ise kuşkusuz ikilinin sarılıp dakikalarca ağlaşması olmuştu.

Kanye West’e karşı bakış açısı farklı olan birçok insan olmasına rağmen erkek modasına sessizce yön veren karakterlerden olduğu biliniyor. En yakın arkadaşınız modadaki hakimiyetini sessizce ilan ederken, sizinde Louis Vuitton gibi yüksek modanın en nemli markalarından birinin erkek departmanının başına geçiyorsunuz. Haliyle iddialı olmak zorundasınız. Off-White markasını kurduktan sonra zaten yarattıklarıyla iddiasını kanıtlayan Virgil Abloh’un geçen sezon gerçekleştirdiği ilk defilesiyle moda dünyasındaki erkeklere büyük bir göz dağı vermişti. Şimdi ise yoğun geçen günlerinde yeni bir haberle karşımızda...

Louis Vuitton için yarattığı ilk koleksiyon olan 2019 İlkbahar-Yaz’ın reklam kampanyasında, sınırları zorlayan fikirleriyle Virgil Abloh, tekrar farkını ortaya koydu. Reklam kampanyasında 3 yaşındaki Alieyth, 7 yaşındaki Leo James Davis ve 16 yaşındaki Luke Prael yer alıyor. Yeni ürünlere odaklanmaktan ziyade çocukluktan yetişkinliğe adım atan gençlerin hayatlarına bakış atıyoruz.

Üç aşamada yayınlanacak olup ilk aşaması çocukluk dönemi olarak karşımızda yer alan projeyi, Inez van Lamsweerde ve Vinoodh Matadin fotoğrafladı. Çocukluk dönemini takiben 1 Şubat’ta yayınlanacak ikinci fazda Fransız sanatçı Gustave Courbet’ye saygı özelliği taşıyor. 22 Mart’ta yayınlanacak üçüncü ve son bölüm ise Paris’te sergilenen ilk koleksiyonda öğrencilerin giydiği tişörtlere yer verilecek.


 EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X