Louis Vuitton’dan Bir Hikaye; Okul Çocukları

Virgil Abloh’un Louis Vuitton’daki ilk reklam kampanyasının son bölümü yayınlandı.

Louis Vuitton’dan Bir Hikaye; Okul Çocukları
Yayın Tarihi: 3.04.2019 15:00:00

Virgil Abloh, modanın dehası yakıştırmalarını haklı çıkarırcasına Louis Vuitton erkek departmanının başına geçerek bir çok projeye imza attı. Genç ve yetenekli tasarımcının imza attığı iş sayısı sadece Louis Vuitton markasını kapsamamakla birlikte münferit çalışmalarında da istikrarlı bir şekilde yükselişte. Bu yüzdendir ki LV ve de Virgil Abloh’tan gelecek herhangi bir haber merakla bekleniyor.

Marka için yarattığı ilk koleksiyon olan 2019 İlkbahar-Yaz sezonunun reklam kampanyası çalışması da beklenen ve olağan moda kampanyalarından oldukça uzak oldu. İlk kampanya Boyhood adında yayınlanarak küçük yaşlarıyla üç çocuk merkezinde şekillenmişti. Reklam kampanyasında 3 yaşındaki Alieyth, 7 yaşındaki Leo James Davis ve 16 yaşındaki Luke Prael yer alıyor. Yeni ürünlere odaklanmaktan ziyade çocukluktan yetişkinliğe adım atan gençlerin hayatlarına bakış atıyoruz.

Kampanyanın ikinci bölümünde Virgil Abloh, stüdyo çalışmalarına dikkat çekmek istedi. Cezayirli multimedya sanatçısı Mohamed Bourouissa’nın Gustave Courbet'ye saygı niteliği taşıyan eseri niteliğindeki “The Artist’s Studio” (Sanatçının Stüdyosu)’na duyduğu saygıyı göstermek adına eser tekrar canlandırıldı. Kadrajda Virgil Abloh’un kendisi, rapçi Octavianus, Abloh’un Louis Vuitton defilelerinin stilisti Christine Centenera, ressam Lucien Smith ve Mohamed Bourouissa’nın kendisi yer alıyor.

Kampanyanın üçüncü ve son ayağı geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Hollandalı fotoğrafçı Raimond Wouda tarafından fotoğraflanan çekimde LA öğrencilerini, Virgil Abloh’un Louis Vuitton için gerçekleştirdiği ilk defilede davetlilere hediye edilen cesur renkleriyle tişörtler içerisinde görüyoruz. School Teens adındaki üçüncü bölüme sahip olan 2019 İlkbahar-Yaz kampanyası bütün olarak, Louis Vuitton tarihindeki en dolu içeriğe sahip reklam çalışması olarak anılmaya başladı bile.FOTO GALERİ


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X