Louis Vuitton Precoll’a İlk Bakış

Virgil Abloh’un yönetimindeki Louis Vuitton Mens 2019 Precoll kampanyası yayınlandı.

Louis Vuitton Precoll’a İlk Bakış
Yayın Tarihi: 23.05.2019 15:52:00

Geçtiğimiz ay Louis Vuitton 2019 Pre-Fall erkek koleksiyonunun sneaker ve çantalarını görme şansına erişmiştik. Hemen ardından 2019 İlkbahar-Yaz aksesuar koleksiyonuna göz atmıştık. Şimdi ise Virgil Abloh’un marka için hazırladığı yeni görsel kampanyasıyla son koleksiyonunu izliyoruz. 

Koleksiyon isimlerine aşinayız ancak son zamanlarda bazı söylemler değişti. Aslında türedi. İlkbahar-Yaz ve Sonbahar-Kış koleksiyonları bilinenler. Peki Pre-Coll ne anlama geliyor. Mayıs-Temmuz ayları arasında sunulan Pre-Collections (ön koleksiyonlar) New York, Londra, Milano ve Paris’te düzenlenen İlkbahar-Yaz koleksiyonlarının habercisi konumunda. Cruise ya da Resort anlamı ise tasarımcıların jet-set müşterilerinin tatil ya da seyahatleri için satın aldıkları koleksiyonlar olarak ortaya çıktı. Yurtdışı seyahatlerinin daha yaygın hale gelmesi ve dünya çapında internet alışverişi gibi olanakların artmasıyla da amacına hizmet etmiyor olsa da Pre-Coll’lar birçok tasarımcının takvimlerinde önemli bir etkinlik olarak yer edindi.

Tüm bu bilgilerden sonra Virgil Abloh’un erkek departmanının başına geçmesiyle tekrar yükselişe geçen Louis Vuitton, Amerikalı iki başarılı oyuncu Asthon Sanders ve Duke Nicholson’ın yer aldığı 2019 Precoll koleksiyonunda üstün terzicilik örnekleri kaliteli materyal kullanımı ön plana çıkıyor.EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X