Karlar Ülkesi 2 Öncesi

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de çok sevilen Disney’in gözde animasyon filmi Frozen (Karlar Ülkesi), ikincisi ile 20 Kasım’da vizyona girmeye hazırlanıyor.

Karlar Ülkesi 2 Öncesi
Yayın Tarihi: 20.11.2019 16:19:00

Yepyeni hikaye kurgusuyla tüm Karlar Ülkesi hayranlarının heyecanı zirveye çıkmış iken The Walt Disney Company Türkiye, İsrail, Yunanistan Tüketim Ürünleri Genel Müdürü Gül Disma ile bir araya geldik. Walt Disney’in ikonik karakterlerinin ve Disney hikayelerinin dünya ve Türkiye moda dünyasını nasıl etkilediğini gelecek projelerini konuştuk.Karlar Ülkesi 2’nin 20 Kasım’da vizyona girişini kutlamak üzere Elsa, Anna ve Olaf Disney Day 2020 toplantısında misafirlerle buluştu. Gül Disma, TWDC Türkiye, İsrail, Yunanistan Tüketim Ürünleri Genel Müdürü, Karlar Ülkesi karakterleri ile.

Karlar Ülkesi filmi kız çocukları tarafından çok seviliyor. Karlar Ülkesi temalı ürünler LCWaikiki’den Zara’ya, H&M’den adidas’a çok sayıda markaya ilham oldu. Bu tarz projelere devam edecek misiniz?

Hali hazırda devam eden projeler var. LCWaikiki’de Karlar Ülkesi 2 temalı koleksiyonlar satışa çıktı. Şu anda nereye girseniz birçok markanın koleksiyonları da 4 Ekim’de satış kanallarına girdi. Karlar Ülkesi 2 için hepimiz olduğu kadar markalar da çok heyecanlı.
 

Disney karakterleri özellikle modaya çok fazla ilham veriyor. Geçen yıl moda tasarımcısı Gamze Saraçoğlu Mickey’den ilham alınarak tasarlanan ürünler çok konuşulmuştu. Bu yıl benzer bir çalışma olacak mı?

Şu anda öyle bir planımız yok ama her zaman olabilecek projeler bunlar. Moda dünyası da bizim için çok önemli. Piyasanın en önemli perakendecileri ile çalışıyoruz. 2020’de de olabilir. Kim bilir?

Disney içerisindeki karakterlerin özel günleri var bildiğiniz gibi. Marvel’ın 80., Pixar’ın 25. yıldönümü bu yıl. Geçtiğimiz yıl Mickey Mouse’un 90. yıldönümünü kutladığımız gibi birçok dönem var şirket içinde. Mutlaka onların özelinde kutlama koleksiyonları gelecektir.

Ülkemizde Disney markasının Karlar Ülkesi 2 özelinde ne tür etkinlikler bizi bekliyor?

Lisans kampanyalarımız olacak. Oyuncak, moda ve ev kategorilerinde ürünlerimiz var. Tüm bu ürünlerimiz genelinde sosyal sorumluluk ve reklam kampanyalarımız olacak. Önceden dediğim gibi 4 Ekim’de LCWaikiki’de satışa çıkan Karlar Ülkesi 2 ürünlerimizi kutlamak adına Emaar Square’de tüketiciler ile beraber bir etkinlik düzenlendi. Dahaları gelecek... Bir de şöyle bir durum var. Lisansiyeler ile çalıştığımız için tek biz etkinlikler ve kampanyalar düzenlemiyoruz. Biz direkt yapmasak da onların çabalarıyla bu tür aktiviteler devam ediyor.
 

Disney bünyesinde pek çok efsane karakter var. Bu karakterler yetişkin modasına etki ediyor, Karlar Ülkesi 2 karakterleri ise daha çok kız çocukların dünyasına hitap ediyor gibi görünse de yetişkin kıyafetlerinde Disney karakterlerini görebiliyoruz. Anna ve Elsa karakterlerini yetişkin modasına uyarlamayı düşünüyor musunuz?

Düşünüyoruz. Walt Disney’in gücü biraz da buradan geliyor. Elsa ve Anna kız çocuklarına hitap ediyor diyoruz ama yetişkinler de bu karakterleri çok seviyorlar. Tabi ki bir kız çocuğunun üstüne giydiği tişörtteki tasarım rehberiyle yetişkine yapacağımız parçanın tasarımı aynı olmayacak. İşin güzelliği o aslında. Yetişkinlere uygun Olaf’lı sweatshirt’ler hepimizin hayali...

Disney’in Türkiye’de lisanslı ürünlerine tüketicilerin ilgisi nasıl?

Tüketicinin ilgisi inanılmaz. Özellikle film çıkış zamanında o karakterle ilgili bir bağ kurmak istiyor herkes.
 

2020’de Disney Dünyası’nda bizi yeni neler bekliyor? Karlar Ülkesi temalı ürünlere ağırlık vermeye devam edecek misiniz yoksa farklı kahramanları öne çıkaracak mısınız?

Karlar Ülkesi çıkmak üzere ama 2020’nin önceliklerinden birisi Karlar Ülkesi olacak. Çünkü ilk film çıktıktan sonra o filmin uzun süre konuşulduğunu biliyoruz. Aynı etki yeni filmde de devam edecek diye umuyoruz. İlk filmin tecrübesini ikinci filmde de pekiştirmeyi umut ediyoruz. Ancak Karlar Ülkesi haricinde, Marvel’dan, Prensesler’imizden, Mickey ve arkadaşlarından kahramanların kendi tasarım rehberleri çıkacak. Tekrar yinelemek istiyorum. Walt Disney’in gücü burada kendini hissettiriyor. Bizim için film çıkmasına gerek yok. Mickey Mouse’un bir filmi yoktu ancak doğum yıldönümü kutlamalarını her yerde görme şansına eriştiniz.
 

İstemeden de zaten güncel olan bir şirketsiniz. Disney+ lanse edildi. Yakın zamanda ülkemizde görebilecek miyiz?

Amerika, Kanada ve Hollanda’da yayına başlayan Disney+, 19 Kasım’da Avustralya ve Yeni Zelanda da lanse edildi. 31 Mart 2020’de Batı Avrupa ülkelerine girileceği açıklandı. Ancak Yunanistan, İsrail ve Türkiye’de ne zaman yayına girileceği beli değil henüz.
 EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X