Kaplı Mayo Ve Bikinilerin Avantajı Ne?

G Lingerie Pazarlama Direktörü Faruk Kaynar, kaplı bikinilerin avantajlarını ve hangi vücut tipine hangi mayo ya da bikinilerin daha uygun olacağını anlattı.

Kaplı Mayo Ve Bikinilerin Avantajı Ne?
Yayın Tarihi: 4.07.2019 11:53:00

Dünya çapında ünlü Wonderbra, Playtex, Maiden Form, Berlei, Gossard, Pretty Polly, Filodoro, Sans Complexe, Rago, Cotonella gibi iç giyim markalarını tek bir çatı altında toplayarak moda tutkunlarının beğenisine sunan G Lingerie, Türkiye’de 23 ilde 52 mağazası ile hizmet veriyor. Kaliteli, son teknoloji ile tasarlanmış ürünleri yurtdışı ile aynı fiyata sunmayı ve bünyesinde bulundurduğu markaların en yeni koleksiyonları Türk moda severler ile buluşturmayı vizyon edinen G Lingerie, iç giyim ve mayo konusunda sahip olduğu özgün ölçü sistemi ile alışılmamış deneyimlerin adresi oluyor. Markanın Pazarlama Direktörü Faruk Kaynar, hangi vücut tipine hangi mayoların daha uygun olacağına ve kaplı mayoların sağladığı avantajlara dair önemli bilgiler paylaştı. Detaylar röportajımızda...


Kaplı bikini ve mayodan ne anlamalıyız?

Başta yaz mevsimi olmak üzere havuz ve deniz eğlencesinin vazgeçilmez giyimi mayo ve bikinilerdir. Kadınların yazın en büyük problemlerinden biri ise bikini ve mayolardaki sınırlı beden seçenekleri… Ülkemizde farklı beden ve kap ölçülere sahip kadınlarda doğru kombini yaratmaları için yeterli alternatif sunulmuyor. Kadınlar Small, Medium, Large gibi sınırlandırılmış standart kalıplara göre tercihlerini yapmak zorunda kalıyorlar. Mayo ve bikinilerini tıpkı iç giyimde olduğu gibi kendi beden ölçülerine göre özel alabileceklerini de bilmiyorlar. Avrupa ülkelerinde bu bilinç çok gelişmiş olmasına rağmen ülkemizde maalesef bilinçsizce alınan bir ürün bikini ve mayolar. G Lingerie olarak bizim de amacımız bu bilinci oluşturarak bilinçli kullanım yapan, mutlu kadınlar yaratmak.

Kaplı mayo ve bikini kullanarak kusurlarınızdan korkmayın diyebilir miyiz?

Evet. G Lingerie olarak kadınların vücut tipleri ne olursa olsun bedenlerini, kıvrımlarını sevmelerini istiyoruz. Örneğin birçok kadın henüz sütyen alırken bile doğru beden ve kap ölçüsünü bilerek alışveriş yapmıyor. Özellikle büyük göğüslere sahip olan kadınlar, kıyafetlerinin içerisinde bile göğüslerinin büyüklüğünden rahatsız olup, rahat hareket edemezken, sınırlandırılmış beden seçenekleriyle mayo ve bikiniler alıp, onlara denize girerken, güneşlenirken rahat olun diyoruz. Bu mümkün değil! Bu nedenle bu ihtiyaca cevap vermek, özellikle büyük göğüslere sahip kadınların da rahatlıkla plajlarda dolaşabilmesini sağlamak için toparlayıcı özelliğe sahip B’den E kap’a ve 75’den 100 çevre ölçüsüne kadar farklı ölçülerde mayo ve bikini alternatifleri sunuyoruz; onları sınırlamıyoruz. Yani diğer markaların 3 bedenle sınırladığı ürün yelpazesini, maksimum rahatlığı sağlamak için 24 farklı beden ölçüsüyle sunuyoruz.

Trendler ve moda renkler kaplı mayo ve bikiniler için de geçerli mi yoksa sadece klasik renklerden mi koleksiyon oluşuyor?

Elbette trendler ve moda renkler de kap’lı mayoların bir parçası. Klasik renklerle cool, şık ve seksi bir imaj yaratmak isteyen bayanlara birçok seçenek sunduğumuz gibi plajları renklendirmek ve aynı etkiyi renkli trendy kumaşlı mayo ve bikinilerle de yakalamak mümkün.

Hangi vücut tipi hangi mayo/ bikinileri tercih etmeli?

Böyle bir sınırlandırma yapmak doğru olmaz aslında. Çünkü her kadın döneme, ruh durumuna, ortama göre farklı görünmek ister. Onları belirli kalıplara sokmak, onlara sınırlı beden sunmakla eş değer. Kaplı mayo ve bikinilerin de amacı bunu yıkmak zaten. Kadınların vücut tipi ne olursa olsun, istedikleri mayo ve bikinileri rahatlıkla giyebilmelerini sağlamak 

En çok hangi vücut tipi kalıplı mayoları tercih ediyor?

Küçük göğüslü bayanlar genelde her modeli giyebileceğini düşünüyor. Göğüslerinin sarkamayacağı yönünde bir inanış var. Kadınlar da zaten özel bir kap ölçüsüne sahip mayo ve bikiniler olduğunu bilmediklerinden, biraz bedenine uyan bir ürün bulduğunda hemen iyi olduğuna inanıp alıyor. Mağazalarımıza gelen tüketicilere bunun aslında yanlış olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. Göğüs kap ölçüsü ne olursa olsun her göğüs sarkar. Sadece cildiniz ve Cooper bağları meme dokusunu destekler. Herhangi bir aşırı miktarda meme hareketi, bu bağların gerilmesine neden olur. Hiçbir şey, doğal olarak, onları geri düzeltemez. Bu nedenle vücut tipiniz ve bedeniniz ne olursa olsun göğüslerinizi tam kavrayan, bedeninize uyumlu doğru ürünü kullanmanız oldukça önemli.

Kumaşları fark ediyor mu?

Tabi. Mayo seçiminde kumaş çok önemli. Hızlı kuruyan, suyu çok az tutan kumaşlar mayoda tercih edilmeli. Burada teknoloji ön plana çıkıyor. Suyu tutmaması için sıvama özelliği olan, yani suyun kumaşta kaymasını sağlayan teknoloji ile üretilmiş kumaşların kullanıldığı, çok ince ipliklerle en son teknoloji ile örülmüş mikrofiber kumaşlarla da yumuşak dokuyu yakalayıp tüketicin daha rahat ve huzurlu olmasını sağlamak mümkün.

Hangi markalarla çalışıyorsunuz?

Bizim çalıştığımız Avrupa markaları kendilerini uluslararası arenada kanıtlamış ve doğduğu ülkenin sınırları dışına çıkarak birçok ülkede en çok tercih edilen markalar. Bu nedenle teknolojiyi ve modayı çok iyi takip ediyorlar. Bunlardan bazıları Almanya’nın ünlü markalarından Dorina, Fransa’nın gözde markalarından Marc&Andre ve İspanya’nın en seksi ve şık markalarından biri olan SelMark’ı söyleyebiliriz. G Lingerie olarak memnuniyet oranı yüksek, kaliteli markaların ürünlerini tüketiciye sunmak, makul fiyatlarla bu markaları ulaşılabilir kılmak birincil önceliğimiz.FOTO GALERİ


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X