İlk görüşte aşk

Siz hiç ilk görüşte aşık oldunuz mu? Karşılaşıkları an birbirlerine aşık olup mutluluğa kavuşanlar bizimle.

İlk görüşte aşk
Yayın Tarihi: 7.11.2019 10:08:00

En temel haliyle iki tip aşk vardır. Birisi fedakarlıkla ve birlikte zaman geçirerek oluşur diğeri ise ilk görüşte gerçekleşir. Bu iki tip aşkın mensupları birbirlerine karşı çıkarlar. Yani ilk görüşte aşık olanlar, aşkın fedakarlıkla doğduğunu düşünmez ya da tam tersi; belirli bir zaman dilimi sonrasında aşık olanlarsa ilk görüşte aşkın kocaman bir balon olduğunu düşünürler. Ben baştan söyleyeyim tarafım ilk görüşte aşktan yana. Birisini ilk gördüğümde içimde bir şeyler kıpırdamıyorsa yıllar boyunca kapımda kul köle olsa onu sevemem. Dolayısıyla her zaman “ilk görüşte aşk”. Ve bu sevgi politikasının altındaki kümede bulunan ünlüleri araştırdığımda bu tavrımda hiç yanılmadığımı gördüm. Kendi kariyerlerinde de gayet başarılı çiftler, ilk görüşte aşık olup bir ömrü birlikte geçiriyorlar. 

Doğru zaman

George ve Amal Clooney çiftini ele aldığımızda Amal Clooney ile arkadaş olan George aslında onu ilk gördüğü andan beri sevdiğini pek çok kez söyledi. Hatta ona ilk çıkma teklif ettiğinde Amal hemen kabul edince onun da kendisinden başından beri etkilendiğini anlamış. Yani kimse kendi kendine birilerinden hoşlanmaz. Bu hormonal olarak imkansızdır. Bu nedenle önemli olan doğru zamanda doğru hamleyi yapmak diyebiliriz. Doğru zamanlama yapma becerisini yanlış bir zaman diliminde de gerçekleştirebilirsiniz. İlk karşılaşmanızda hayatınızın aşkı olduğunu anladığınız kişi için pek de uygun bir zaman olmayabilir ama yine de hayat sizin tarafınızdaysa eğer, her şey güzel gidebilir ve bu ilişki platonikten aşka dönüşebilir. Gisele Bündchen ve Tom Brady ilk tanıştıklarında süpermodel, Brady’nin gülümsemesinden onun hayatının aşkı olduğunu anlamış. O sırada başka bir kadınla birlikte olan Tom pek de müsait görünmüyormuş. Ama yine de işler yolunda gitmiş ve Gisele Bündchen ile Tom Brady hepimizin bildiği üzere birlikte. Ama birlikte olmaya başladıkları sırada bu sefer Tom’un eski sevgilisi oyuncu Bridget Moynahan hamile olduğunu açıklamıştı. Şimdi Bridget’ten 11 yaşında oğlu olan Tom’un, Gisele ile birlikteliği sürüyor. Yani ilk görüşte aşk bütün engellere rağmen çiftin iki çocuklarıyla birlikte devam ediyor. 

İş ve aşk bir arada

Hayatınızda her şeyin doğru gittiği bir dönemde olabilirsiniz. Bir de üstüne hayatınızın aşkını bulabilirsiniz. Shakira ve Pique gibi mesela… Artık nasıl temiz kalplilerse ve nasıl kimsenin ahını almamışlarsa ikisi için de her şey çok sağlıklı gelişti. 2010 Dünya Kupası sırasında, Afrika’da Shakira “Waka Waka”yı futbol için söylerken birbirlerine ilk görüşte aşık oldular ve her şey gayet yolunda gidiyor. 2007 Altın Küre Ödül Töreni’nde ilk kez birbirlerini gören Jessica Biel ve Justin Timberlake de 12 yıldır evliler. 

Hala sevimli olmak

İlk görüşte aşk romantik bir tabir olabilir. Ama önemli olan hala aynı enerjiyi verebilmek. Mila Kunis ve Ashton Kutcher “That’s 70s Show”un setinde tanıştıklarında birbirleri ile ilgili neler olabileceğini sezmişler diyebiliriz. Daha doğrusu dizide iki aşığı oynadıkları için bu hormonal durum ortaya çıkmış olabilir. Belki de Mila’nın ilk öptüğü erkeğin Kutcher olmasının tılsımı sayesinde bu aşk bir ömür gider. EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X