Harekete geçme zamanı

Pürüzsüz ve kusursuz bir cilt herkesin hayali. Gözenek problemine uygun ürünler ve çözüm önerileriyle sizi harekete geçmeye davet ediyoruz.

Harekete geçme zamanı
Yayın Tarihi: 2.12.2019 14:21:00

Porselen gibi bir cilt kim istemez ki? Hevesimizi ortada bırakan problem ise gözenekler. Peki nedir bu gözenekler? Yağ salgılayan yağ bezi içeren minik noktalardır. Görünümleri ve büyüklükleriyse cilt tipi, genetik faktörler, yaşam tarzı gibi birçok faktörden etkileniyor. Cildinizdeki kolajen ve elastinin yaş ilerledikçe azalmasıyla gözenekleriniz yaşlandıkça büyüyebiliyor. Bu konuyla ilgili aklımıza takılanları Dermatolog Dr. Ayşe Özboya aydınlatıyor. “Gözenekler birçok insanda görsel bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle ergenlik yaşı ile hormon dengesinin değişmesi gözenekleri daha da belirgin hale getiriyor. Yüzün T bölgesi olarak adlandırılan orta bölgenin yağ bezleri açısından zengin olması ve onların faaliyetlerinin artması gözenek problemini ortaya çıkarıyor. Bu probleme en çok 15-50 yaş aralığında rastlıyoruz. Bazı durumlarda ise bu sorun cildin elastikiyetinin azalması nedeniyle de ortaya çıkabiliyor. Bu da beraberinde fazla yağlanma, sivilce oluşumu ve cilt yapısında sorunlara yol açabiliyor. Yoğun kullanılan kozmetikler ve ağızdan alınan hormon ilaçları bu durumu tetikleyen nedenler arasında. Ciltteki yağlanmanın düzenlenmesi ve gözenek probleminin ortadan kaldırmak için peeling veya PRP tedavisi gibi cilt yapısını tamir etmeye yönelik yöntemlerden yardım alınabilir. Fakat unutmamalı ki yağlanma devam ettiği sürece ve elastikiyet kaybı fazlaysa bu durumun tekrarlama ihtimali de yüksek hale geliyor.”

Sonuç olarak cildinizi iyi temizleyerek ve ihtiyacı olan ürünleri kullanarak cildinizin kalitesini artırabilirsiniz. Belki gözeneklerinizin doğal boyutunu değiştiremeyebilirsiniz ama onların genişlemelerini önleyebilir hatta sıkılaşması için birçok şey yapabilirsiniz. Önerdiğimiz bu ürünlerle cildinizin yağ üretimini dengeye alarak pürüzsüz bir görünüme kavuşabilirsiniz.EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X