All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Ünlüler
Yayın Tarihi: 07.11.2020 Seda Bakan ile renk yolculuğu! Merve Girgin

Ünlü oyuncu Seda Bakan ile yeni projelerini ve anneliği onun renkli kişiliği ile birlikte size anlatıyoruz. Siz de bu eğlenceye ortak olun!

Oyunculuk, annelik, yeni işbirlikleri derken Seda Bakan’ı yoğun temposunda yakaladık ve onunla rengarenk bir yolculuğa çıktık. ABC markasının reklam yüzü Seda bu aralar çok yoğun. Hem yeni reklam filmi hem de ikinci sezonunda katıldığı Mucize Doktor ile onu özleyenleri mutlu eden oyuncunun hayatında yepyeni bir mucizesi de var. Kızı Leyla! Şimdi Seda Bakan ile birliktesiniz. 

Kızına borcamda doğum günü pastası hazırlayan, baby shower yerine geleneksel mevlit okutmayı tercih eden biri olarak, temizlikte de deyim yerindeyse gerçekten “bizden biri” misin?

Ahahah yaptığım her şeyi içimden geldiği için yapıyorum. Geleneklerimizi çok seviyorum ve beni çok iyi hissettiriyor. İnsanlara garip gelmesini de hiç anlayamıyorum. Ben zaten öyle bir ailede büyüdüm bir çoklarımız gibi. Evde tencere yemeği, ıhlamur kokusu ve tabii ki temizlik kokusunu çok seviyorum. Temizliği sevmeyen mi var :) Hele de içinde bulunduğumuz bu günlerde bizi kurtaran tek şey temizliğimiz. Kendimde evimi temizliyorum. Hem sağlığa hem de ruha çok iyi geldiğini düşünüyorum.

    

Peki, o zaman en eğlendiğin favori sahnen hangisi? Özellikle son filmde oldukça hareketliydin.

Son filmde eğlenmemek de kalkıp oynamamak da mümkün değil zaten. Çocukluğumuzdan beri bildiğimiz Alabina Yallah şarkısı başlar başlamaz kimse yerinde duramadı. Uçan, canlanan elbiseler olduğu için fazlaca emek isteyen, her karesine uğraşılması gereken bir filmdi. Ama ona rağmen zamanın nasıl geçtiğini anlamadığım çekimlerden biriydi. Her sahnesini seviyorum ama sanırım favorim uçan kıyafetlerin arasından dans ederek geldiğim sahneydi

Oyunculuk senin için nasıl bir deneyim? Canlandırdığın karakterlerden seni en çok şaşırtan hangisiydi?

Oyunculuk benim için bir deneyim değil, meslek. Gelen karakterlere şaşırmak yerine acaba nasıl oynasam şaşırtıcı olur gözüyle bakıyorum. Elimden geldiğince iyi hazırlanarak çekime girmeye çalışıyorum.

 Bir başkası olmak zor mu kolay mı? Sende Seda’da ne gibi etkileri oluyor?

Bence işimizin en eğlenceli tarafı başkaları olabilmek, empati yeteneğini geliştiriyor. E tabii kendindeki derin noktaları keşfediyorsun. Kendini çok fazla dinliyorsun. Sürekli ne hissettiğini sorguluyorsun. Bu da bir zaman sonra biraz hastalıklı bir duruma dönüşebiliyor.

Mucize Doktor’dan bahseder misin biraz? Sen öncesinde Mucize Doktor’u izliyor muydun?

Mucize Doktor’da canlandırdığım karakterin adı Ferda. Adil’in yıllardır görüşmediği kızı. Rahat bir tip, güler yüzlü, hemen herkesle ilişki kurup arkadaş olabiliyor. Herkesin duvarlarını kırabiliyor. Fakat etrafına böyle davransa da içinde yalnız biri. Babası onu bırakıp gittiği için insanları çok sınırlarına sokmuyor. Çok fazla güvenemiyor kimselere. Babasıyla ciddi problemleri var, babası Ali Vefa’ya babalık edip bunu aramadığı için. E tabi Ali’ye de bir öfkesi var kıskançlığından... Devamı dizide. Ben 1 senedir anneliği öğrendiğim için ne dizi ne film hiçbir şey izleyemedim. Bırakın izlemeyi kendime bile vakit ayıramadım. Ama dünyanın en güzel duygusu olduğu için her şeye değer annelik.

Yeni karakterinde, Ferda’da seni en çok çeken şey neydi?

İlk görüşmeye gittiğimde devam eden bir işe girmek bana biraz zor görünmüştü fakat Mucize Doktor tatlı bir iş. İnsanlara umut veren, onlara iyi gelen bir iş.  Bu işin bir parçası olmak bana da iyi geldi.

Bir projeyi kabul ederken nelere dikkat edersin?

Kariyerimi düşünerek karar veriyorum. Proje neye hizmet ediyor, ben oynamaktan keyif alacak mıyım? Bunlara dikkat ediyorum.

Annelik nasıl gidiyor?

Annelik çok güzel gidiyor ama ilk başlar biraz zordu tabii.

Çocuk yetiştirirken proje annelerden mi olacaksın yoksa onun kendi yeteneklerini keşfetmesini bekleyecek misin?

Leyla’yı tabii ki elimden geldiğince yönlendireceğim sanata, spora, matematiğe ama o istediği neyse onu yapar. Bize de onu desteklemek düşer. Yeter ki sağlıklı ve mutlu olsun.,

Stilinin vazgeçilmez parçaları nelerdir? Gardırobundan ne eksik olmaz?

Gardrobumdan eksik olmayan olmazsa olmazım beyaz tişörtler, vazgeçilmezim onlar.

Her sezon gardırobunu yenileyenlerden misin yoksa tam bir zamansız parça tutkunu mu?

Senenin trendlerine uygun parçalar edinirim. Fakat genelde kendime yakışanı giymeyi tercih ederim.

Şu sıralar en çok hangi dünya starının tarzını beğeniyorsun?

Dua Lipa ve Zendaya.

 

Fotoğraf Selçuk Danyıldız

Moda editörü Ceren Çetinoğlu

Röportaj Bağlan Keskin

Saç Uğur Alev Yılmaz

Makyaj Melis İlkkılıç

 

 

seda-bakan
Benzer İçerikler
Ünlüler Seda Bakan ile renk yolculuğu! Ünlü oyuncu Seda Bakan ile yeni projelerini ve anneliği onun renkli kişiliği ile birlikte size anlatıyoruz. Siz de bu eğlenceye ortak olun!
07.11.2020
Moda Seda Bakan ALL Ekim 2020 sayısında! Başarılı oyuncu Seda Bakan, gelecek projelerini ve gardırobunun vazgeçilmezlerini ALL Ekim sayısında paylaşıyor.
05.10.2020
Son Eklenenler
Ünlüler Melis Sezen'in gençlik enerjisi Hayatta yaptığınız işe heyecan duymak, hakkını vermek, diğer yandan da egonun o güçlü etkisinden sıyrılabilmek günümüzdeki en büyük meziyetlerden biri belki de. Melis Sezen genç yaşına rağmen bu olgunluğa sahip biri. Onu daha yakından tanıyınca siz de bunu anlayacaksınız.
23.01.2021
Ünlüler Sosyal medya detoksu mu? Meghan Markle ve Prens Harry'nin sosyal medyaya verdikleri uzun ara bu sıralar çok konuşuluyor.
13.01.2021
Ünlüler Ariana Grande nişanlandı Ünlü yıldız Ariana Grande, nişanlandığı haberi ile tüm dedikodulara son noktayı koyuyor.
25.12.2020