All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Moda
Yayın Tarihi: 14.01.2021 #ALLloves : Dr. Martens x Keith Haring Merve Girgin

Dr. Martens, Keith Haring ile ayakkabı ve sanatın içe içe geçtiği bir koleksiyon sunuyor.

Keith Haring’in kendine has sanatını artık ayakkabılarda da görmek mümkün. İngiliz ayakkabı markası Dr. Martens ile ortak bir koleksiyon hazırlayan sanatçı, ünlü çizimlerini ayakkabılara aktarırken New York’un sosyo-politik manzaralarını ve pop kültürünü kendine ilham alıyor.

Markanın klasik tasarımları 1460 ve 1461 Derby botları da koleksiyona katılan modeller arasında yer alıyor. Tüm ayakkabıların taban kısmında Dr. Martens’in ikonik sarı dikişlerini ve bağcıklarında her ayakkabıya özel karakter logoları görebiliyoruz. Haring’in en çok sevilen melek, açılmış kanatlar veya havlayan köpek motiflerine, Dr. Martens koleksiyonunda sıkça yer verilmiş. “İnsanların bir dil yaratmak için şekilleri kendi sembolleri olarak seçmeleri çok ilgimi çekiyor” diyen sanatçı, Berlin Duvarı’ndan sokak sanatlarına kadar pek çok alandan ilham alıyor.  

dr-martens
keith-haring
Benzer İçerikler
Moda #ALLloves : Dr. Martens x Keith Haring Dr. Martens, Keith Haring ile ayakkabı ve sanatın içe içe geçtiği bir koleksiyon sunuyor.
14.01.2021
Moda 60 yılın birikimi: Dr. Martens Marc Jacobs, Dr.Martens’ın 60. yıl dönümünü kutlamak için 27 yıl sonra tekrar aynı sahnede buluşuyor.
29.09.2020
Son Eklenenler
Moda Ressam dokunuşu Peter Doig’in sanatı aksesuar koleksiyonuna yansıdı.
27.01.2021
Moda Hayatı içine sığdıran çanta Çanta aşıklarına bir önerimiz var. Yaklaşın!
26.01.2021
Moda Sultan Gadimbayli ile modaya bakış Sultan Gadimbayli, tasarımları kadar başarılı ve doğru kararlarıyla da dikkatleri çekiyor. Azimli bir karaktere sahip olan Gadimbayli ile keyifle gerçekleştirdiğimiz sohbete eşlik etmek ister misiniz?
26.01.2021