All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Lifestyle
Yayın Tarihi: 16.03.2020 LVMH’den hijyenik hamle Yunus Başaran

Dünyanın gündemindeki son üzücü olaylar ışığında, LVMH’den alkışlanacak bir hareket geldi.

Coronavirus yada diğer adıyla CoVid-19 sebebiyle gündemimiz oldukça üzücü haberlerle doluyor. Dünyanın hemen hemen her ülkesine bulaşan salgın sebebiyle karantina ve sosyal uzaklaşma tavsiyeleri verilirken el temizliğine verilen önem ise had safhada. Bünyesinde Louis Vuitton, Givenchy, Christian Dior, Guerlain gibi yüksek modanın önemli isimlerini barındıran LVMH, gerçekleştirdiği açıklamayla şirketin parfümeri ve kozmetik fabrikalarındaki, parfüm ve güzellik ürünleri üretimini durdurup hidroalkolik jel üretmelerini talep etti. Fransa’da yaşanan jel kıtlığına çözüm olacağı inancındaki LVMH CEO’su Bernard Arnault, hem Fransız sistemindeki hem de Avrupa’nın en büyük hastane sistemleri Assistance Publique-Hôpitaux de Paris’e ücretsiz olarak bağışlanacak. 

“Bu girişim sayesinde LVMH, Fransa'da ürün eksikliği riskini ele almaya ve daha fazla sayıda insanın kendilerini virüsün yayılmasından korumak için doğru eylemde bulunmaya devam etmesini sağlamayı amaçlıyor. LVMH, Fransız sağlık yetkilileriyle bağlantılı olarak bu taahhüdü gerektiği kadar yerine getirmeye devam edecektir.” sözleriyle Bernard Arnault, yaşanılan krizdeki rolünü açık yürekli bir şekilde yerine getiriyor gibi görünüyor.

LVMH
Coronavirus
hidroalcoholic
Hand Sanitizer
Benzer İçerikler
Moda LVMH Prize 2021 Moda dünyasına eşsiz yeteneklerin kazandırılmasında öncü olan LVMH Prize 2021 için başvurular başladı.
12.01.2021
Moda LVMH Prize’dan sürpriz açıklama Moda dünyasını şekillendiren, yeni kanları destekleyen LVMH Prize iptal oldu ancak yine de kazanan var.
16.04.2020
Moda LVMH vazgeçti Moda dünyasının en önemli şirketlerinden LVMH, geçtiğimiz Kasım ayında Tiffany&Co’yu satın aldığını açıklamıştı. Ancak yeni gelişmeler var.
24.03.2020
Son Eklenenler
Lifestyle İlişkilerin düşmanı: Belirsizlik sendromu Hayatımıza yeni biri girdiğinde, önceki deneyimlerimizden edindiklerimiz ve henüz gerçekleşmeyen süreçlerle ilgili kafamızda oluşan düşünceler davranışlarımızı etkileyebiliyor. Peki her şeyi kontrol altında tutma isteğimizin karşılığı belirsizlik sendromu olabilir mi?
17.01.2021
Lifestyle Koronavirüs aşısı hakkında merak edilenler Sizler için ülkemizde uygulanacak Çin üretimi “CoronaVac” hakkında bilinmeyenleri ele aldık.
15.01.2021
Lifestyle Uber döndü ve arayışa geçti Geçtiğimiz yıllarda kullanımı yasaklanan Uber, tekrar ülkemizde faaliyet gösterecek. Yeni sürücüler aramaya başladı bile...
14.01.2021