All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Lifestyle
Yayın Tarihi: 10.04.2020 iPhone SE hakkında merak edilenler Yunus Başaran

Koronavirüs’ün hayatımızı durma noktasına getirmeye çalıştığı ancak direndiğimiz şu günlerde teknoloji sektörü oldukça hareketli. Apple’ın beklenen sürprizine ise az kaldı.

Apple’ın geçtiğimiz Eylül ayında tanıttığı iPhone 11 ailesi son yıllardaki neredeyse çerçevesiz tasarım anlayışının devamı niteliğindeydi. Ancak biraz geçmişe dönüp baktığımızda Apple gibi bir markanın en çok satan cihazları iPhone 6/7/8 seçenekleri olmuştu. Kullanıcılar hala çerçeveye sahip telefonları tercih ediyorlar. Apple da bunu biliyor olacak ki teknoloji şirketinin uzman analistçileri yeni telefonun gelmesine çok az kaldığını belirtiyor.

Yeni telefon hakkında şu ana kadar duyulan her şey bir dedikodudan ibaret. Peki nedir onlar? Büyüyen ebatların yanında iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’un tasarım dili, hala satış rakamlarının yüksekliğinden tercih edildiğini gösteriyor. Render ve bazı raporlardan elde edilen görüntüler ışığında gelecek telefon bu dili devam ettirecek. Gücünü iPhone 11 grubunun işlemcisi olan A13 Bionic çipinden alacağına kesin gözüyle baktığımız telefon tasarım olarak iPhone 7/8 grubunun aynısı olacak. Adı hakkında ise iPhone 9 mu iPhone SE mi olacak belirsizliğini koruyor ancak dün yayınlanan başka bir rapor ise tanıtım ve dağıtım tarihini gözler önüne serdi.

Rapora göre iPhone 9 ya da iPhone SE, 399 $’lık etiket fiyatıyla 15 Nisan’da lanse ediliyor. 22 Nisan itibariyle de dağıtıma çıkıyor.

iPhone
iPhone 9
yeni iphone
iPhone SE
Benzer İçerikler
Lifestyle Yüksek hızlı etkinlik Apple bu sezon, pandemi sebebiyle üretim aşamasındaki yavaşlama sebebiyle beklenen yeni akıllı telefonları iPhone 12 ailesini bir ay gecikmeli lanse etti...
14.10.2020
Lifestyle Bir cihazdan sanat eserine İstanbul sokaklarında iPhone fotoğrafları sergilendi.
08.09.2020
Lifestyle Billie’den yeni çalışma Z jenerasyonunun çıkardığı en önemli isimlerden Billie Eilish, yeni çalışması “my future”u yayınlıyor.
27.07.2020
Son Eklenenler
Lifestyle Addresistanbul’un ilk buluşması Ünlü isimlerin katılımıyla gerçekleşen Addresistanbul’un ilk buluşması, geniş bir kitleyle gelenekselleşmeyi amaçlıyor.
27.10.2020
Lifestyle Ariana Grande'den yeni albüm müjdesi Ariana Grande yeni şarkısı "positions" ile politik göndermede bulunuyor
26.10.2020
Lifestyle Oppo Reno4’ün tanıdık yıldızı Reno3 modelinin reklam kampanyasında yer alan isim tekrar karşımızda.
20.10.2020