All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Kültür-Sanat
Yayın Tarihi: 01.03.2020 Hermitage’ı gezelim mi? Yunus Başaran

Dünyanın en önemlileri müzelerinden biri olan Rusya’daki Hermitage Müzesi’ni tüm detaylarıyla ve ekstra sürprizlerle gezmek ister misiniz?

Saint Petersburg’da bulunan Hermitage Müzesi dünyanın en büyük üçüncü müzesi olarak bilinir. Yaklaşık 3 milyondan fazla parçanın yer aldığı müzedeki koleksiyonlar, daha önce Rus çarlarının yaşadığı Kış sarayı da dahil olmak üzere tam altı tarihi binadan oluşan bir komplekste sergilenir. Her yıl milyonlarca ziyaretçiye ev sahipliği yapan Hermitage Müzesi’nde sergi kısmına ek olarak konser, resital gibi sanatsal aktiviteler de düzenleniyor. 

Apple, Shot on iPhone video serisini devam ettirdiği bir kısa film ile Rubens, Rembrandt, Tiziano Vecellio, Caravaggio, El Greco ve daha birçok sanatçıya ait yaklaşık 600 başyapıtın yer aldığı Hermitage Müzesi’nin 45 salonunu gezme fırsatı yaratıyor. Film, vizyoner yönetmen Axinya Gog tarafından 5 saat 19 dakika ve 28 saniye süren büyüleyici ve masalsı bir yürüyüş gerçekleştirilip kaydedilerek yaratıldı. Bir kadın zekasının inceliklerini gördüğümüz video, ayrıca tek şarj ile iPhone ailesinin son neferi iPhone 11 Pro Max ile çekildi. Gog, çekim süreciyle ilgili olarak “Daha önce bu denli büyük ölçekli bir projede iPhone ile çalışmamıştım. Bu yüzden ekibimle birlikte aygıtı titizlikle inceledik ve yaratıcı çözümümüzün tamamını aygıt özelliklerini temel alarak geliştirdik. Şu anda bunun yalnızca iPhone ile çekilebilecek bir proje olduğunu söyleyebilirim!” sözleriyle Apple’ın her yıl mükemmelleştirdiği iPhone ailesine güvenini de betimliyor.

Hatırlarsanız geçtiğimiz Eylül ayında, iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max olarak tanıtılan 3 üyelik aile, Geniş Açı, Ultra Geniş açı ve Telefoto olmak üzere yeni nesil kamera yerleşimiyle gelmişti. 4K kalitesinde, tek planda çekilen film 125Gb gibi bir boyuta sahipti. Son detay ise çekim bittikten sonra dahi iPhone 11 Pro Max’te kalan pil oranı %19 olması.
 

iPhone 11 pro max
Apple
Shot On iPhone
Axinya Gog
Hermitage
Benzer İçerikler
Lifestyle Yüksek hızlı etkinlik Apple bu sezon, pandemi sebebiyle üretim aşamasındaki yavaşlama sebebiyle beklenen yeni akıllı telefonları iPhone 12 ailesini bir ay gecikmeli lanse etti...
14.10.2020
Lifestyle Apple Music’ten çocuklara Eğitim kademeli ve bol kurallı olarak başlamışken hem size hem de miniklerimize harika bir hizmetle geldik.
12.10.2020
Lifestyle Apple Music ve Balmain’dan imza Balmain ve Apple Music sezona damga vuracak evlilikleriyle karşınızda...
06.10.2020
Son Eklenenler
Kültür-Sanat Jennifer Lopez ve Armie Hammer ikilisinden film müjdesi Jennifer Lopez ve Armie Hammer yeni bir komedi filmi için bir araya geliyor.
28.10.2020
Kültür-Sanat Bu kadro tarihe geçecek Geçtiğimiz günlerde açıklanan “Don’t Look Up” filminin kadrosu, sosyal medyada bomba etkisi yarattı.
21.10.2020
Kültür-Sanat Netflix’ten heyecan verici projeler Birbirinden farklı ve özgün konuları izleyici ile buluşturan Netflix, 190 ülkede aynı anda yayına girmenin heyecanını yaşayacak.
20.10.2020