All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Kültür-Sanat
Yayın Tarihi: 18.11.2020 Beyaz perdede moda Onur Özcan

Fashion Film Festival Istanbul 2020 ile sinema ve modanın büyülü dünyasına unutulmaz bir yolculuğa çıkmaya hazır mısınız?

Tuna Yılmaz’ın kurucusu olduğu Fashion Film Festival ülkemizin en önemli moda etkinliklerinden biri. Ülkemizi ve dünyadaki başarılı isimleri bir araya getiren festival 2015 yılında düzenlenmeye başlandı. Bu yıl 6’sı gerçekleşecek olan Fashion Film Festival, serüvenine her geçen yıl büyüyerek, sesini dünyanın dört bir yanına duyurarak devam ediyor. İstanbul Marriott Hotel Şişli ev sahipliğinde bu hafta sonu 21-22 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek olan festival, dünyanın her yerinden yönetmen ve tasarımcılar için kendilerini ifade edebilme ve tanıtma şansı sunuyor. Bunun yanı sıra her yıl festival bünyesinde gerçekleşen söyleşiler, workshoplar ve masterclasslar katılımcılara hem öğrenme hem de keyifli vakit geçirme imkanı sunuyor. Her yıl birbirinden özel isimlerin katılımıyla gerçekleşen bu önemli etkinlik, festival sürecinde ağırladığı önemli isimlerle tüm ilgiyi üzerinde topluyor.

 

 

Festivale birçok profilden ziyaretçi katılıyor. Bunların arasında modadan sanata birçok alandan öğrenci ve profesyonel festival sayesinde etkileşim kurma şansı elde ediyor. Tuna Yılmaz’ın imza attığı bu büyük etkinlik bir hafta sonu boyunca moda ve sinemanın büyülü dünyasını doyasıya yaşamamıza imkan sağlıyor. Festivalin genç yetenekleri destekleyen duruşunun yanında takdiri hak eden bir diğer yanı da düzenlenmeye başladığından beri ücretsiz ve halka açık olarak gerçekleşmesi. Bu yıl pandemi sebebiyle online oturumların da yer alacağı etkinlikte dünyanın dört bir yanından büyük moda evleri, markalar, genç ve bağımsız tasarımcılar yer alacak. Her yıl dev ekrandan takip ettiğimiz filmler bu yıl festivalin YouTube kanalı üzerinden de yayınlanacak. Fashion Film Festival Istanbul 2020 hakkında daha detayli bilgiye festivalin resmi web sitesi üzerinden erişebilirsiniz.

 

KONUŞMACILAR

Anıl Atalan (Kurucu, Fashion Film Festival Amsterdam)

Alper Dülgerci (derimod Kurumsal İletişim ve Tasarım Direktörü)

Aslı Yılmaztürk (Kreatif direktör, Artsxdesign)

Atıl Kutoğlu (Tasarımcı)

Ece Sükan (Oyuncu ve Kreatif Danışman)

Gunilla Grubb (PR Direktörü, Stockholm Fashion District)

Katie Metcalfe (Editor, NOWNESS)

Mu Tunç (Yönetmen)

Shelley Jones (Editör, NOWNESS)

Talat Alkan (Kurucu, Muse VR)

Zeynep Sipahi (Yazi İşleri Müdürü, l’Officiel Türkiye & ALL)

JÜRİ

Fashion Film Festival Istanbul
fffİstanbul
Tuna Yılmaz
Benzer İçerikler
Kültür-Sanat Yeni normalde Sundance Film Festivali Sundance Film Festivali için geri sayım başladı.
16.12.2020
Moda The Fashion Awards 2020 kazananları Her sene merakla beklediğimiz The Fashion Awards, birbirinden değerli isimlerle dijital platformda buluştu.
04.12.2020
Kültür-Sanat Beyaz perdede moda Fashion Film Festival Istanbul 2020 ile sinema ve modanın büyülü dünyasına unutulmaz bir yolculuğa çıkmaya hazır mısınız?
18.11.2020
Son Eklenenler
Kültür-Sanat Donnie Darko'nun 20. yılı Jake Gyllenhaal, kült haline gelen Donnie Darko filmini 20. yılında anıyor.
23.01.2021
Kültür-Sanat Dünyanın en değerli sanat eseri Dünyanın en pahalı eseri, Amerikalı üniversite mezunlarının borçlarına gönderme yapıyor.
23.01.2021
Kültür-Sanat Kuzuların Sessizliği'nin 30. yılına özel buluşma Kuzuların Sessizliği ile hafızalara kazınan Jodie Foster ve Anthony Hopkins, filmin 30. yılına özel bir araya geliyor.
20.01.2021