All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Güzellik
Yayın Tarihi: 24.09.2020 Yeni mevsim yeni saçlar Onur Özcan

Eğer yaz sonrası saçlarınızda bir değişiklik yapmadıysanız Sonbahar-Kış sezonu için saç tavsiyeleri sizlerle.

Cildimizle birlikte saçlarımız da mevsim geçişlerinden oldukça etkileniyor. Sonbaharı yaşadığımız ve adım adım kışa yaklaştığımız şu günlerde saçlarınıza canlılık katmak ister misiniz? O zaman uygulanacak ilk adım belli.

 

Saçlarınızı kestirin

Endişelenmeyin, radikal bir değişiklikten bahsetmiyoruz. Sıcak yaz günlerinin ardından saçlarınızın ucundan kestireceğiniz birkaç santim sizi hem saç kırıklarından kurtaracak hem de daha canlı saçlara sahip olmanızı sağlayacak. Eğer aranızda radikal değişim isteyenler de varsa omuz üstünde kullanacağınız kısa saç modellerinden ilham alabilirsiniz. Bunun dışında hem kısa hem de uzun saçlarla kullanabileceğiniz kakül ve perçemler ile yüzününüz için güzel bir çerçeve oluşturabilirsiniz.

Sonbahar renklerinden birini seçin

Hepinizin bildiği gibi yazın saçlarda açık renkler daha çok kullanılıyor. Bunun dışında güneşin saçlardaki açıcı etkisi de saçlarınızı kendi renginden bir ton daha açabiliyor. Yazın bitmesiyle birlikte saçlarınızda yenilik yapma zamanı çoktan geldi. Saçta kullanan koyu renklerin kişiyi olduğundan daha genç gösterdiği herkes tarafından bilinen bir gerçek. Sonbahar görünümünüzü güçlendirmek ve daha dinamik bir görünüm elde etmek için kahve rengi, kızıl ve kestane tonlarında ışıltılarla zenginleştirilmiş renkleri tercih edebilirsiniz. Ombre uygulamaları ise her sezon olduğu gibi bu sezon da vazgeçilmezler arasında.

Dikkat edilmesi gerekenler

Saç maskeleri saçlar için büyük ölçüde önemli kurtarıcılardır ama unutmayın sağlık ve güzellik içten gelir. Saç sağlığınız için dikkat etmeniz gereken en önemli unsurlardan biri de su tüketimidir. Eğer ihtiyacınız olan su miktarını karşılamazsanız sonuç kaçınılmaz: Saç dökülmesi! Gerekli su miktarını sağladığınızda bir sonraki adımınız saç maskeleri olacak. Evde hazırlayacağınız saç maskeleri için doğal yağlardan ve besleyici ürünlerden yararlanabilirsiniz. En etkililer ise tatlı badem yağı, aloe vera ve avokado mucizesi. Tüm bunları uyguladığınızda şahane saçlara kavuşmamak için önünüzde hiçbir engel yok. Adımlar tamamlandı, artık yeni saçlarınızla sonbahara hazırsınız.

Sonbahar Kış
Trend
Güzellik
Benzer İçerikler
Moda Sezona bakış 2020-2021 Sonbahar-Kış koleksiyonlarında podyumlardan sokak modasına hangi trendlerin geçiş yaptığını merak ediyor musunuz?
05.10.2020
Güzellik Yeni mevsim yeni saçlar Eğer yaz sonrası saçlarınızda bir değişiklik yapmadıysanız Sonbahar-Kış sezonu için saç tavsiyeleri sizlerle.
24.09.2020
Moda Konfor ve şıklık bir arada Network yeni koleksiyonu ile Sonbahar-Kış hazırlığı başlasın!
22.09.2020
Son Eklenenler
Güzellik MAC’in yeni yüzü kim oldu? Kozmetik devi Mac, markanın yeni yüzünü instagram paylaşımıyla duyurdu.
19.10.2020
Güzellik İmza kokularıyla Sevilla Sevil Parfümeri dünyaca ünlü isimleri bünyesinde barındırdığı gibi kendi ürünleri ile de gündeme gelmeye devam ediyor.
25.09.2020
Güzellik Eşsiz dudaklar Bu sonbahar yanınızdan ayırmak istemeyeceğiniz 5 ruj önerisi sizlerle.
24.09.2020