All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Güzellik
Yayın Tarihi: 24.09.2020 Yeni mevsim yeni saçlar Onur Özcan

Eğer yaz sonrası saçlarınızda bir değişiklik yapmadıysanız Sonbahar-Kış sezonu için saç tavsiyeleri sizlerle.

Cildimizle birlikte saçlarımız da mevsim geçişlerinden oldukça etkileniyor. Sonbaharı yaşadığımız ve adım adım kışa yaklaştığımız şu günlerde saçlarınıza canlılık katmak ister misiniz? O zaman uygulanacak ilk adım belli.

 

Saçlarınızı kestirin

Endişelenmeyin, radikal bir değişiklikten bahsetmiyoruz. Sıcak yaz günlerinin ardından saçlarınızın ucundan kestireceğiniz birkaç santim sizi hem saç kırıklarından kurtaracak hem de daha canlı saçlara sahip olmanızı sağlayacak. Eğer aranızda radikal değişim isteyenler de varsa omuz üstünde kullanacağınız kısa saç modellerinden ilham alabilirsiniz. Bunun dışında hem kısa hem de uzun saçlarla kullanabileceğiniz kakül ve perçemler ile yüzününüz için güzel bir çerçeve oluşturabilirsiniz.

Sonbahar renklerinden birini seçin

Hepinizin bildiği gibi yazın saçlarda açık renkler daha çok kullanılıyor. Bunun dışında güneşin saçlardaki açıcı etkisi de saçlarınızı kendi renginden bir ton daha açabiliyor. Yazın bitmesiyle birlikte saçlarınızda yenilik yapma zamanı çoktan geldi. Saçta kullanan koyu renklerin kişiyi olduğundan daha genç gösterdiği herkes tarafından bilinen bir gerçek. Sonbahar görünümünüzü güçlendirmek ve daha dinamik bir görünüm elde etmek için kahve rengi, kızıl ve kestane tonlarında ışıltılarla zenginleştirilmiş renkleri tercih edebilirsiniz. Ombre uygulamaları ise her sezon olduğu gibi bu sezon da vazgeçilmezler arasında.

Dikkat edilmesi gerekenler

Saç maskeleri saçlar için büyük ölçüde önemli kurtarıcılardır ama unutmayın sağlık ve güzellik içten gelir. Saç sağlığınız için dikkat etmeniz gereken en önemli unsurlardan biri de su tüketimidir. Eğer ihtiyacınız olan su miktarını karşılamazsanız sonuç kaçınılmaz: Saç dökülmesi! Gerekli su miktarını sağladığınızda bir sonraki adımınız saç maskeleri olacak. Evde hazırlayacağınız saç maskeleri için doğal yağlardan ve besleyici ürünlerden yararlanabilirsiniz. En etkililer ise tatlı badem yağı, aloe vera ve avokado mucizesi. Tüm bunları uyguladığınızda şahane saçlara kavuşmamak için önünüzde hiçbir engel yok. Adımlar tamamlandı, artık yeni saçlarınızla sonbahara hazırsınız.

Sonbahar Kış
Trend
Güzellik
Benzer İçerikler
ALL Men Etro'dan cesur bir adım İkonik parçalar, geri dönüştürülmüş tasarımlar… Etro yeni sezonu ile moda dünyasında adından söz ettirmeye devam ediyor.
19.01.2021
ALL Men Aynaların yansıması: Fendi Aynaların ve neon ışıklarının gücünü arkasına alan Fendi, yeni koleksiyonu ile görücüye çıktı.
19.01.2021
ALL Men Dior ile hiper gerçeklik Dior Men 2021-22 Sonbahar-Kış koleksiyonunun detayları ortaya çıktı. Amerikalı sanatçı Kenny Scharf ile buluşan Kim Jones büyüleyici bir sunuma imza attı.
09.12.2020
Son Eklenenler
Güzellik Nuxe ile yaşlanmaya karşı Nuxe, hazırladığı yeni serum ile 10 yaş daha genç görünen bir cilt vaat ediyor.
19.01.2021
Güzellik Harris Reed x Mac Son yılların yükselen tasarımcıları arasında yer alan Harris Reed, kozmetik devi Mac Cosmetics ile çarpıcı bir iş birliğine imza atıyor.
18.01.2021
Güzellik Aveda'da köklü değişim Ünlü kozmetik şirketi Aveda, 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren marka yolculuğuna yüzde yüz vegan olarak devam etme kararı aldı.
13.01.2021