All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Güzellik
Yayın Tarihi: 10.06.2020 Selfie için makyaj tüyoları Dilruba Karaköse

Hepimiz fotoğraflarda iyi çıkmak isteriz değil mi? O zaman makyaj yaparken uygulayacağınız bu 5 püf noktası, sizi bu sonuca ulaştırma garantili!

Çoğumuz gün içinde sayısız selfie çekiyor ve bazı zamanlar bunların hiçbirini beğenmeyip paylaşmaktan vazgeçiyoruz. Online olarak yaptığımız toplantılarda dahi daha iyi görünmek için çaba harcayabiliyoruz. Ancak kendinizi iyi hissederken fotoğraflarda ya da bu tarz toplantılarda daha iyi görünmek, makyajın şaşırtıcı dünyasında mümkün. Sadece neler yapılacağını bilmek gerek!

1. Kaş ve kirpiklerinize doğal dokunuşlar yapın

Kalın ve kalıp gibi duran kaşlar ya da topak topak olmuş kirpikler, sizi son derece acemi gösterecektir. Bunun aksine kaşlara kalem ve jel ile hafif bir dolgunluk kazandırmak daha yerinde olacak. Kirpikler için ise uzatma etkisi olan bir maskara kullanmanız yeterli.

2. Dudaklarınıza parlatıcı uygulayın

Özellikle ince dudaklara sahip kişiler için dudak kalemi ve parlatıcı ikilisi mucizeler yaratıyor desek yanılmış olmayız. Ayrıca nude tonlar yerine biraz daha canlı renkler kullanabilirsiniz.

3. Makyaja başlamadan önce pudra deneyin

Nemlendiricinizi ve güneş koruyucunuzu sürdükten sonra biraz toz pudra ve makyaj sabitleyici uygulayın ve ardından cilt makyajınızı yapmaya başlayın. Bu şekilde makyajınızın daha pürüzsüz olmasını sağlarken kalıcılığını da arttımış olursunuz.

4. Kontür yapmak yerine aydınlatıcı ve allık tercih edin

Yanlış yapıldığı taktirde sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterebileceği için kontür riskini almaya hiç gerek yok. Onun yerine şeftali tonlarında bir allık ve aydınlatıcı sayesinde de yüzünüzü boyutlandırabilir ve canlılık kazandırabilirsiniz.

5. Fırça yardımıyla sadece kapatıcı uygulayın

Cildinizi yormaktan ve kalın bir tabaka oluşturmaktan kaçınmak için, kusurları kapatmak adına sadece kapatıcıdan yardım alın. Eşit bir şekilde uygulamak için ise küçük bir fırça kullanın.

Makyaj
Güzellik
Selfie için makyaj tüyoları
Benzer İçerikler
Güzellik Adım adım bronz pudra Yılın beklenen zamanı geldi...
29.06.2020
Güzellik Her an her yerde yanında Benefit'in çok beğenilen ürünleri, mini boylarıyla seyahatlar başta olmak üzere makyajseverlerin yanından ayrılmıyor.
11.06.2020
Güzellik Selfie için makyaj tüyoları Hepimiz fotoğraflarda iyi çıkmak isteriz değil mi? O zaman makyaj yaparken uygulayacağınız bu 5 püf noktası, sizi bu sonuca ulaştırma garantili!
10.06.2020
Son Eklenenler
Güzellik Aveda'da köklü değişim Ünlü kozmetik şirketi Aveda, 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren marka yolculuğuna yüzde yüz vegan olarak devam etme kararı aldı.
13.01.2021
Güzellik Bakım zamanı: La Colline Soğuk havalardan dolayı bakıma ihtiyaç olan ciltlerimizin yardımına La Colline koşuyor.
12.01.2021
Güzellik Halsey artık kozmetik dünyasında Genç şarkıcı Halsey, makyaj sevgisini kendi kurduğu kozmetik markasında yansıtmaya hazırlanıyor.
12.01.2021