All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
ALL Men
Yayın Tarihi: 07.08.2020 Virgil Abloh’dan tarihi manifesto Yunus Başaran

Oldukça çarpıcı manifestosu ve çevreci tutumuyla gerçekleşen şov ayakta alkışlandı.

Dün öğlen Türkiye saatiyle 13:30’da gerçekleşen Virgil Abloh yönetimindeki Louis Vuitton 2021 İlkbahar-Yaz erkek defilesi günümüz dünyasına duyarlı olmamızı gerektiren mesajlarıyla, çevreci defilelerden birine örnek teşkil ediyordu. Virgil Abloh’un yenilediği Louis Vuitton çehresi değişmeye devam ederken, lokasyon tercihi de oldukça ilgi çekiciydi. Şangay Limanı’nı tercih eden tasarımcı dekor olarak da konteynırları tercih etmişti. 

Defilenin ana çehresi geri dönüşüm, yukarı dönüşüm unsurlarından oluşurken, geçmiş sezonlardaki bazı görünümleri de yenilenmiş olarak bulduk. Başarılı tasarımcı karbon-nötr bakış açısını sıklıkla dile getirdiği gibi bizlere yine bu anlayışı benimsetmek için uğraşmıştı. Defilenin 25 görünümü yeniden dönüştürülerek, diğer 25 görünümü ise önceki koleksiyonlardan yeniden yorumlanarak yaratıldı. Cesur renkler ağırlığında izlediğimiz koleksiyon sunumu boyunca modellere 3D anime karakterlerinden oluşan aksesuarlar eşlik ediyordu. Bu karakterlerin ceket, sweatshirt, kaban gibi ana parçalara işlenmiş olması davetiyeyi oldukça haklı çıkarıyordu. Davetiyenin enerjisi ve dinamiği o kadar yüksekti ki, böyle bir defile geleceğini hali hazırda biliyorduk. 

Koleksiyon ve defilenin bir diğer ilginç noktası ise Virgil Abloh’un üç sayfalık manifesto mahiyetindeki açıklaması oldu. Başarılı tasarımcı Amerika’da gerçekleşen George Floyd ve takibi isyan dalgasını desteklemiş, bu haklı bir direniş açıklamalarında bulunmuştu. Takiben BIPOC ve LGBTQ+ bireylerine sonuna kadar destek vereceğini belirtmişti. Manifestoda da aynı şeyi vurguladı; “Farklılıkları sebebiyle dışlanmışlara kol kanat gereceğim. BIPOC ve LGBTQ+ amaçlarını desteklemeye, bireylerin işletmelerine ışık tutmaya, daha kapsayıcı işgüçlerini teşvik eden kuruluşlara yardımcı olmaya devam edeceğim.”

Louis Vuitton
Virgil Abloh
İlkbahar-Yaz
Benzer İçerikler
ALL Men Modanın şampiyonu: LVxNBA Louis Vuitton'un lüks duruşuyla buluşan NBA, ikonografik bir koleksiyonla moda ve spor dünyasını bir araya getiriyor.
15.10.2020
Moda Koruma kalkanı Louis Vuitton Burberry’den sonra Louis Vuitton’da ikonik koruyucu siperliği ile pandemi sürecine ortak oluyor.
11.09.2020
ALL Men Virgil Abloh’dan tarihi manifesto Oldukça çarpıcı manifestosu ve çevreci tutumuyla gerçekleşen şov ayakta alkışlandı.
07.08.2020
Son Eklenenler
ALL Men Kiğılı ve Oktay Kaynarca’nın en yenisi Kiğılı ve Oktay Kaynarca, devam eden iş birliklerini yeni reklam filmiyle moda tutkunlarının beğenisine sunuyor.
27.10.2020
ALL Men Givenchy ailesi Givenchy’nin sosyal medya etkileşimi, hafta sonu birçok ünlünün koleksiyon paylaşımıyla güçlendi.
21.10.2020
ALL Men Göz kamaştırıcı gözlükler Paris Saint Germain, yıl dönümü için Thierry Lasry ile bir araya gelerek göz kamaştırıcı güneş gözlüklerini piyasaya sürüyor.
20.10.2020