All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
ALL Men
Yayın Tarihi: 26.11.2020 Tasarım dokunuşuyla Bailey Salih Devrim

Tasarımcı Mr. Bailey ile adidas’ı bir araya getiren Ammonite Superstar, farklı bir formla karşımıza çıkıyor.

Londra merkezli endüstriyel tasarımcı Mr. Bailey, son zamanlarda sanat iş birlikleriyle gündeme gelerek ismini duyurdu. Bu kez ise adidas Originals ile bir araya gelen tasarımcı, klasik Superstar’ını yeniden tasarlamak için yaratıcılığını konuşturdu. ‘’Ammonite Superstar: The Evolution of the Shell Toe’’ adlı projede buluşan ikili, Superstar’ı yeni bir forma kavuşturarak alışılmadık tarzda ortaya çıkıyor.

Deniz dünyasından ilham alarak oluşturulan Superstar, çeşitli bölümlere ayrılmış bir platform taban ile tasarlanıyor. Ammonite adı verilen fosilden uyarlanarak tasarlanan ayakkabı, tabanındaki enine kesitler ile işlevselliği arttırıyor. Orijinal ayakkabı, adidas Superstar’ın 50. yıl dönümünü taçlandırarak Mr. Bailey’nin kişisel bakışını da sergiliyor. Yan kısmında bulunan adidas logosu ise ayakkabının beyaz rengini ortaya çıkarmayı sağlıyor. Yaratıcılığın ön planda olduğu ayakkabıyı incelemek için aşağıdaki görsellere göz atabilirsiniz.

Mr Bailey
Superstar
Ammonite
adidas originals
Benzer İçerikler
Moda adidas ve Lego'dan yeni koleksiyon! Dünyaca ünlü iki markanın kendilerine özgü tasarımları, işbirliği ile adidas’ın ikonik siluetlerine yansıyor.
10.05.2021
Moda adidas yeni iş birliğini duyurdu Tasarım mirasına yenilikçi bakış.
06.04.2021
Moda Wales Bonner'den yeni işbirliği 2021 ilkbahar-yaz koleksiyonu için hazır olun!
02.04.2021
Son Eklenenler
ALL Men Antik çağ: Reebok ve Cottweiler Reebok ve Cottweiler’ın devam eden iş birliği yeni tasarımlar ile taçlanıyor. New Age Traveller adlı koleksiyon ise yeni çağın gezginlerine yeni bir soluk katıyor.
28.05.2021
ALL Men Beymen'in doğa ile bağı Doğanın gücünden ilham alarak ortaya çıkan tasarımlar, bu yaz da stilimize ferah ve şık bir görünüm katmaya aday oluyor.
25.05.2021
ALL Men Dr. Martens müjdeyi verdi İkonik marka yeni iş birliğini duyurdu
06.04.2021