All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
ALL Men
Yayın Tarihi: 02.04.2021 Sürdürülebilir hareket bu sefer Dockers'dan Ataberk Kaçar

Ünlü marka sürdürülebilirliğe verdiği önemi bir kez daha kanıtladı

Dockers 2020-2021 Sonbahar/Kış sezonunda gezegenimizin sürdürülebilirliği için önemli bir adım atarak sörfçü Jon Rose ve kurduğu Waves For Water ile işbirliğine imza atmıştı. Waves For Water, on yıldır dünya çapında temiz içme suyu sağlanmasına yardımcı olurken, Dockers markanın çevresel ayak izini azaltmaya yardımcı olmak için son on yıldır Water Less tekniklerini kullanarak 24 milyon su tasarrufu yaptı. Bu sezon Dockers sörfçü Kepa Acero ile işbirliği yapıyor. Kepa Acero sörfçü kimliğinin yanı sıra, Ocean 52’nin kurucu ortaklarından birisi. Ocean 52, karının yüzde 52’sini No Plastic Water’a ayıran tek içecek markası. Senegal deki halkın daha önce kullandığı sörf tahtalarını toplayarak geri dönüştüren Kepa Acero, bu proje için biçilmiş kaftan. Dockers 22 Mart Dünya Su Günü’nde özel bir challenge başlatarak; elinde bir bardak suyu 360 derece çevirerek arkadaşlarına meydan okuyan ve bunu Instagram’da @DockersEurope ve #DockersW4W etiketi ile yayınlanan her bir kişi için, Waves For Water’a bir su filtresi bağışlayacak. Bu girişimin Türkiye’deki temsilcisi sörfçü Deniz Toprak olurken, Dockers bu kampanyanın sonunda Waves For Water’a 500 su filtresi bağışlamayı hedefliyor.

dockers
Benzer İçerikler
ALL Men Sürdürülebilir hareket bu sefer Dockers'dan Ünlü marka sürdürülebilirliğe verdiği önemi bir kez daha kanıtladı
02.04.2021
ALL Men Siz de filtre vermek ister misiniz? Dockers® bağışlanan her su filtresi için bir filtre daha bağışlıyor.
10.12.2020
ALL Men Dockers’tan sürdürebilirliğe yeni adım Dockers, sürdürülebilirlik imajını arttıran adımıyla Waves for Water’ın kurucusu Jon Rose ile buluşuyor.
05.11.2020
Son Eklenenler
ALL Men Antik çağ: Reebok ve Cottweiler Reebok ve Cottweiler’ın devam eden iş birliği yeni tasarımlar ile taçlanıyor. New Age Traveller adlı koleksiyon ise yeni çağın gezginlerine yeni bir soluk katıyor.
28.05.2021
ALL Men Beymen'in doğa ile bağı Doğanın gücünden ilham alarak ortaya çıkan tasarımlar, bu yaz da stilimize ferah ve şık bir görünüm katmaya aday oluyor.
25.05.2021
ALL Men Dr. Martens müjdeyi verdi İkonik marka yeni iş birliğini duyurdu
06.04.2021