All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
ALL Men
Yayın Tarihi: 01.02.2019 Mütevazi Duruş: Serkan Çayoğlu Timur Can Ersoy

Serkan Çayoğlu’nun mütevazı dünyasının kapılarını aralıyoruz.

Serkan Çayoğlu, son yıllarda yakaladığı başarılara hız kesmeden yenilerini eklemeye devam ediyor. “Halka” dizisinde canlandırdığı “Cihangir” karakteri de oyuncunun TRT1 ekranlarında yer alan yeni projesi olarak izleyicinin beğenisini topluyor. O aynı zamanda tutkulu bir sporcu. Düzenli olarak fitness yapan yeni jönlerimizden Serkan, spor eğitmeni Hünkar Kılıç’tan kickbox dersleri alıyor... Oyuncu Özge Gürel ile yaşadığı birliktelikle düzenli bir yaşantısı olan oyuncunun, en keyif aldığı şeylerden biri de arkadaşlarıyla birlikte zaman geçirmek oluyor. Spor tutkusunun haricinde, yemek tutkusu da olan oyuncunun, dostlarına yemek pişirmek en büyük hobileri arasında. 

“Halka”nın senaryosu sana ilk geldiğinde, seni projeye çeken etkenler neydi? 

Halka bana Haziran’da gelmişti ve senaryoyu okuduğumda bu işi yapmak için sabırsızlandım. Çok beğendim ve benim için farklı bir proje, farklı bir karakter olacağına inandım.

Cihangir karakteriyle benzer yönleriniz var mı?

Tek benzer yönümüzün sakinlik olduğunu söyleyebilirim. Çabuk sinirlenmeyen, olan biten her şeyi önce mantık süzgecinden geçiren bir yapımız var. Başka benzer yanımız olduğunu düşünmüyorum.

Sence her kötü insanın içinde bir merhamet duygusu var mıdır?

İyi olmanın da kötü olmanın da bir motivasyonu vardır. Hayat şartları, geçmişimiz, çocukluğumuzda yaşadığımız travmalar bizi topluma göre iyi ya da kötü yapar. Tabii her kötünün içinde iyi, her iyinin içinde bir kötü vardır.

Geçen yıl vizyona giren “Börü” filminde üstlendiğin rol sorumluluk duygusu hissettirdi mi? 

Kolay bir film değildi, şartlar da zorlayıcıydı. Aldığımız sorumluluğun farkındaydık. Bu nedenle gelen tepkiler beni memnun etti.

Hep ters köşe roller ile seyirci karşısında olmanın iyi yanları olduğu kadar kötü etkileri de oluyor mu? 

Sürekli ters köşe yapmanın mümkün olmadığını düşünüyorum. Bir oyuncu için farklılık yaratmak önce kendisi için bir motivasyon kaynağı tabii. Ancak bu aynı zamanda riskli bir şey ve sadece karakterle bütünleşip inandırıcı olduğu zaman seyirciden beğeni alır.

Tekrar bir romantik komedi projesinden teklif gelse yer almak ister misin?

Neden olmasın! İyi bir senaryosu ve şartları uygun olursa seve seve oynarım.

Kız arkadaşınla ikinizin de oyuncu olmasının artıları oluyor mu? 

Projeler, karakterler, sahneler hakkında konuşabiliyorsunuz. Destek alabiliyorsunuz. Kolay bir sektörde değiliz zor şartlar altında çalışıyoruz ve doğal olarak psikolojik ve fiziksel yorgunluğu en iyi anlayabilecek insan yine aynı sektörde çalışandır. Özge ile birbirimizi her zaman motive etmeye çalışıyoruz. Birbirimize destek oluyoruz.

Bir şeyi kıskanacak olsan neyi kıskanırsın?

Çok iyi restoranların şeflerini kıskanıyorum. Çünkü yemek yapmayı çok seviyorum.

Sosyal medya senin için ne ifade ediyor?

Güzel bir iletişim aracı. Sosyal medya sayesinde dünyada olan biten çok şeyden haberiniz oluyor. Ben haberleri sosyal medyadan takip ediyorum. 

 

Röportaj ALL Men Şubat 2019 sayısında yayınlanmıştır.

Fotoğraf: TUĞBERK ACAR
Moda editörü: CEREN ÇETİNOĞLU
Saç: YILDIRIM BOZÜYÜK

RÖPORTAJ
SERKAN-ÇAYOĞLU
ÜNLÜLER
Son Eklenenler
ALL Men Antik çağ: Reebok ve Cottweiler Reebok ve Cottweiler’ın devam eden iş birliği yeni tasarımlar ile taçlanıyor. New Age Traveller adlı koleksiyon ise yeni çağın gezginlerine yeni bir soluk katıyor.
28.05.2021
ALL Men Beymen'in doğa ile bağı Doğanın gücünden ilham alarak ortaya çıkan tasarımlar, bu yaz da stilimize ferah ve şık bir görünüm katmaya aday oluyor.
25.05.2021
ALL Men Dr. Martens müjdeyi verdi İkonik marka yeni iş birliğini duyurdu
06.04.2021