All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
ALL Men
Yayın Tarihi: 21.11.2020 Eko-lüks yaklaşım Onur Özcan

Tom Ford, sürdürülebilirliğe verdiği destek ile üzerine düşeni fazlasıyla yapıyor.

Doğaya verdiğimiz hasar hayatımızın her yönünü etkiliyor. Durum günden güne kötüleşiyor ama bilinçli tüketiciler ve bilinçli markalar olarak bu duruma son verebiliriz. Sürdürülebilirlik son yıllarda hayatımıza çıkmamak üzere giren kavramlardan oldu. Çoğu markanın 10 yıllık hedefleri arasında sürdürülebilirlik ve doğa ile ilgili birçok hedef bulunuyor. Yapılan araştırmalar 2050 yılında okyanuslarda balıktan çok plastik atıklarının var olacağını söylüyor. Tüketiciler de günden güne bilinçlenerek sürdürülebilirliği destekleyen ürünleri ve markaları tercih ediyor. Dünya markalarının bu konu ile ilgili aldığı radikal kararlar ve attıkları büyük adımlar takdiri hak ediyor.

Yaptığı son hamle ile sürdürülebilirlik adına büyük bir adım atan Tom Ford ekoloji ve lüks kavramlarını birleştiriyor. Markanın yeni ürünü Tom Ford 002 Ocean Plastic Watch tamamen okyanustan alınan 35 atık plastik şişenin geri dönüştürülmesiyle özel olarak üretildi. Sadece siyah renk seçeneğiyle sunulan ürün oldukça şık bir tasarıma sahip. Eko-lüks saat, Tom Ford resmi sitesi üzerinden ön satışa sunuldu.

 

 

Bu özel tasarımın yanı sıra Tom Ford okyanusların korunması ile ilgili çalışmalar yapan Grenier ve 52HZ ile beş yıl sürecek bir projeye imza attı. Markanın resmi sitesinde açıklanan “Tom Ford Plastic Innovation Prize” yarışması ile kazanana 1 milyon dolar ile ödüllendirileceği bir yarışma duyuruldu. Tom Ford, Grenier ve 52HZ üçlüsü plastik poşetlerin üretildiği malzemenin yerini alabilecek ekolojik bir materyal arayışındalar ve bunu yapabilecek kişiye destek vermeye hazırlar. Her yıl ortalama 9 milyar ton plastiğin okyanuslarımıza atıldığını düşünürsek bunun gibi alternatif arayışları için oldukça geç kaldığımızı fark etmeliyiz. Kazanan, 2022 yılında belirlenecek ve ürün 2025 yılına kadar piyasaya sürülecek. Yarışmanın sonucu, kimin kazanacağı, kazanan tasarımın ne olacağı gibi birçok soru şimdiden merak konusu oldu. Sonuç ne olursa olsun gezegenimizi korumak için böyle bir adımın atılması geleceğe dair oldukça umut verici.

Tom Ford
Ekoloji
Lüks
Saat
Benzer İçerikler
Lifestyle Atiye’den yeni fragman Netflix Türkiye’nin en çok konuşulan yerli yapımı olan Atiye’nin yeni sezon fragmanı yayınlandı.
01.06.2021
Lifestyle Honor Band 6 geliyor! Z jenerasyonunun favori teknoloji markası haline gelen ve geçtiğimiz günlerde yeni ürünlerini piyasaya süren Honor, akıllı saat ve akıllı bileklik konusunda çığır açacak yeni modelini duyurmuştu. O cihaz yakında Türkiye’de...
20.04.2021
Moda Swatch'tan ekolojik adım Swatch "1983" koleksiyonu ile sürdürülebilirliği destekleyen markalar arasında yerini aldı.
31.12.2020
Son Eklenenler
ALL Men Antik çağ: Reebok ve Cottweiler Reebok ve Cottweiler’ın devam eden iş birliği yeni tasarımlar ile taçlanıyor. New Age Traveller adlı koleksiyon ise yeni çağın gezginlerine yeni bir soluk katıyor.
28.05.2021
ALL Men Beymen'in doğa ile bağı Doğanın gücünden ilham alarak ortaya çıkan tasarımlar, bu yaz da stilimize ferah ve şık bir görünüm katmaya aday oluyor.
25.05.2021
ALL Men Dr. Martens müjdeyi verdi İkonik marka yeni iş birliğini duyurdu
06.04.2021