All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
ALL Men
Yayın Tarihi: 25.01.2021 Dior Men 2021-22 Sonbahar-Kış Salih Devrim

Modanın bir sanat formu olduğunu savunan Dior, yeni sezonuyla bu iddiasını kanıtlamayı başarıyor.

Dior Erkek Departmanı Artistik Direktörü Kim Jones, ilhamını geçmişle bağlantısı olup bugünün dinamizmini taşıyan seremoni giysilerinin maskülen ekstravaganzadan alıyor. Tıpkı Haute Couture’de olduğu gibi tarihe ve mirasa bir pencere açıyor; şimdiki zamanla, gelecek aracılığıyla bağlantı kuruyor. Mirasın yanı başında ise çağdaşlık yer alıyor: Bu koleksiyonla birlikte Kim Jones ve Dior, Trinidad asıllı İskoç sanatçı Peter Doig ile iş birliğini duyuruyor.

2021-2022 Kış sezonu için Güzel Sanatlar Akademisi’nden ilhamla tasarlanıp işlemelerle detaylandırılmış üniformalar, Couture’ün maskülen bir yoruma sahip olduğunu gösteriyor. Dior arşivlerinden çıkarılan motifler ve süslemeler yeniden keşfediliyor. İkonik Bar cekete ait düğmeler, Marc Bohan’ın 1960’lı yıllarda tasarladığı Haute Couture gece elbisesi Rosella’nın altın yaldızlı işlemelerine karışıyor.

Moda bir sanat formudur. Koleksiyondaki Doig imzalı aslan figürlü kemer ve aksesuarlar bunu kanıtlarcasına ışıldıyor. Kumaşlar kanvası; gravürler girift jakarları ve baskıları dönüştürüyor. Doig’in 1990 tarihli “Milky Way” isimli çalışmasından alınan yıldızlı gece, pek çok görünüme ışıltı katıyor. Yıldızlar, Dior’un yıldızıyla aynı eksende buluşurken; renk paleti Dior aracılığıyla Doig’in işlerine doğrudan bir referans veriyor: Parlak sarıların, kan portakalı renginin ve yeşilin yaşama sevincini ifade eden canlılıklarının yanında soft ve sessiz maviler, koyu leylak rengi ve Dior grisi yerlerini alıyor. El işçiliğini ifade eden fırça darbeleri; işlemeler, örgü ve el boyamaları aracılığıyla canlandırılıyor. Bütüncül olarak birer tablo gibi değerlendirilebilecek görünümlerde, şeritler ve barok işlemeler giysiler için birer çerçeve görevi görüyor. Sanatta kanvasın rolünü, bu koleksiyonda formlar üstleniyor.

Dior
Kim Jones
2021-22 Sonbahar-Kış
Benzer İçerikler
Moda Eğlenceli köşeleriyle Dior Pop estetiğini tasarımlarına başarı ile uyarlayan Dior, fotoğrafçı Rafael Pavarotti’nin objektifi ile koleksiyonunu ölümsüzleştiriyor.
06.05.2021
Moda Dior heyecanlandırmayı başardı Dior ile birlikte sıcak günlere hazır mısınız?
16.04.2021
Moda Dior'dan lüks hamle Lüks pijama takımları, bornozlar, pançolar ve çok daha fazlası.
09.04.2021
Son Eklenenler
ALL Men Antik çağ: Reebok ve Cottweiler Reebok ve Cottweiler’ın devam eden iş birliği yeni tasarımlar ile taçlanıyor. New Age Traveller adlı koleksiyon ise yeni çağın gezginlerine yeni bir soluk katıyor.
28.05.2021
ALL Men Beymen'in doğa ile bağı Doğanın gücünden ilham alarak ortaya çıkan tasarımlar, bu yaz da stilimize ferah ve şık bir görünüm katmaya aday oluyor.
25.05.2021
ALL Men Dr. Martens müjdeyi verdi İkonik marka yeni iş birliğini duyurdu
06.04.2021