All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
ALL Men
Yayın Tarihi: 18.01.2021 Dior ile sanat yolculuğu Onur Özcan

Dior Men 2021-22 İlkbahar-Yaz koleksiyonunun çarpıcı fotoğrafları Rafael Pavarotti imzası taşıyor.

2018 yılında Dior Men Kreatif Direktörü koltuğuna oturan Kim Jones, sanatçılarla birlikte çalışmaktan zevk alıyor. Ünlü tasarımcının Dior ailesine katıldığı günden beri Raymond Pettibon, KAWS, Hajime Sorayama ve Daniel Arsham’la yaptığı unutulmaz iş birlikleri markaya yeni bir soluk getirdi. Yapılan iş birliklerinde koleksiyonların başarısı kadar defilelere gösterilen özen de hafızalara kazındı. Kim Jones sanatçılarla yaptığı iş birliklerinin yaratıcılığını artırdığından bahsetmişti. Bu yılki ilhamını da Ganalı Ressam Amoako Boafo’dan alarak Erkek Giyim 2021 Yaz koleksiyonunu oluşturdu. Bu koleksiyon Jones için "kimliğin, yaratıcılığın ve gücün şöleni" anlamına geldiğini belirtiyor. Tasarımlar güçlü Dior erkeğinin renkli ve duygusal yönüne bir keşif niteliği taşıyor.

Kim Jones, Amoako Boafo hakkındaki düşüncelerini, “Geçen yıl Mera Rubell bizlere Amoako Boafo’nun Rubell Müzesi’ndeki eserlerini tanıttığında, Miami’de yaz koleksiyonu üzerine çalışmaya başlamıştık. Amoako Boafo’nun sanatı beni derinden etkiledi ve bu koleksiyon için ilhamım oldu. Bu sanatsal ve kültürel diyalog, çalışmalarına hayran olduğum farklı sanatçılar ile iş birliğimin devamı niteliğinde. Afrikalı bir sanatçıyla, özellikle ailemin de çok sevdiği Ganalı bir sanatçıyla çalışmaktan oldukça mutluyum. Babam hidrojeoloji mühendisiydi, çocukluğum Etiyopya, Kenya, Botsvana ve Gana arasında geçti. Aramızdaki kuvvetli bağ buradan geliyor olabilir” sözleriyle ifade ediyor.

Kim Jones
Dior Men
Amoako Boafo
Benzer İçerikler
Moda Edebiyat podyuma yansıdı Kim Jones, yeni koleksiyonu için Virginia Woolf ve Vanessa Bell’den ilham aldı.
28.01.2021
Moda Ressam dokunuşu Peter Doig’in sanatı aksesuar koleksiyonuna yansıdı.
27.01.2021
ALL Men Dior Men 2021-22 Sonbahar-Kış Modanın bir sanat formu olduğunu savunan Dior, yeni sezonuyla bu iddiasını kanıtlamayı başarıyor.
25.01.2021
Son Eklenenler
ALL Men Antik çağ: Reebok ve Cottweiler Reebok ve Cottweiler’ın devam eden iş birliği yeni tasarımlar ile taçlanıyor. New Age Traveller adlı koleksiyon ise yeni çağın gezginlerine yeni bir soluk katıyor.
28.05.2021
ALL Men Beymen'in doğa ile bağı Doğanın gücünden ilham alarak ortaya çıkan tasarımlar, bu yaz da stilimize ferah ve şık bir görünüm katmaya aday oluyor.
25.05.2021
ALL Men Dr. Martens müjdeyi verdi İkonik marka yeni iş birliğini duyurdu
06.04.2021