Gucci AR Uygulaması Yayınlandı

Arttırılmış Gerçeklik (AR) teknolojisi her geçen yıl gelişiyor. Geliştikçe yeni alanlara sıçrıyor. Bir diğer AR uygulaması da Gucci’den geldi.

Gucci AR Uygulaması Yayınlandı
Yayın Tarihi: 27.06.2019 11:29:00

Başka bir aparat aracılığıyla gördüğümüz sanal dünyaya Sanal Gerçeklik, cihazlarımızın kamerasıyla eş zamanlı olarak içinde bulunduğumuz alana ve teknolojiye de Arttırılmış Gerçeklik deniyor. Basite indirgeyerek anlatmaya çalıştığım AR teknolojisi hayatımızın her alanına girmeye başladı. Bir çok marka kullanıcılarına Ar uygulamaları sunarak hayatlarını bir nebze kolaylaştırmayı amaçlıyor. Belli başlı oyunlar dışında, IKEA’nın beğendiğiniz mobilyasını evinize konumlandırarak nasıl duracağını görmenizi sağlaması ya da istediğiniz makyaj malzemesinin nasıl duracağını önceden görebildiğiniz yüz uygulamaları gibi. Seçenekler her geçen gün artarken giyim sektörü de bu akıma dahil oldu.

Gucci, dün gerçekleştirdiği açıklamayla imza sneaker modeli ACE sneaker’ını deneyebildiğiniz yeni AR uygulamasını yayınladı. Bir moda markasının ilk uygulaması ünvanıyla açıklanan uygulama sayesinde ayaklarınıza mükemmel oturan sanal ACE sneaker modeliyle “ayağımda nasıl olurdu?” sorusu tarihe karışıyor.

Gucci’nin AR dünyasına ilk girişi değil. Geçtiğimiz Nisan ayında Salone del Mobile kapsamında Gucci Décor koleksiyonunu evinize getiren bir diğer uygulama oldukça sevilmişti. Yeni uygulama şu an için sadece iOS platformunda yayınlandı. Buraya tıklayarak indirebilirsiniz.EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X