Gelecek Yılın Ayakkabı Trendleri

Yılda iki kez düzenlenen ve de ayakkabı endüstrisine yön veren MICAM fuarı gelecek yıl hayatımıza girecek ayakkabı trendleriyle ilgili bilgileri paylaşmak için İstanbul’da bir etkinlik düzenledi.

Gelecek Yılın Ayakkabı Trendleri
Yayın Tarihi: 29.11.2019 16:50:00

16-19 Şubat 2020 tarihleri arasında bu yıl 89.su düzenlenecek olan Uluslar arası ticaret fuarı MICAM, yaklaşan ayakkabı trendlerini sunmak için İtalyan ve Türk ticari yetkililerini, Türk ayakkabı markalarını, ayakkabı üreticilerini ve tasarımcılarını, Türk moda basınını ve sektördeki en önemli isimleri bir araya getirdiği, ayakkabı endüstrisine yön veren sunumunu gerçekleştirdiği bir etkinlik düzenledi. Her sezon %60’ı Uluslar arası olmak üzere 44.000 ziyaretçiyle dünyanın önde gelen ayakkabı fuarı olan MICAM, 25 Kasım’da Marmara Otel Taksim’de düzenlediği etkinliğine, aynı zamanda WGSN Trend Uzmanı Veronica Crespi’nin 2020-21 Sonbahar-Kış sezonu Kadın ve Erkek Ayakkabı Makro Trendleri sunumu damga vurdu.

Sunumun öne çıkan başlıkları ise şöyle;

2020-2021 Sonbahar-Kış sezonunda kadın ayakkabı koleksiyonları üç tema altında toplanıyor: Konfor, Teknoloji ve Kullanışlılık, Yeniden Yapılmış Miras.
 

Konfor:

Rahatlık, ergonomi ve konfor ön planda. Özellikle evden çalışan kişiler düşünülerek öne çıkartılmış bir trend. Bu anlamda yumuşak deriler, dokulu malzemeler ve daha çok kışlık babetler göreceğiz. Renklerse beyaz ve toprak tonları.
 

Teknoloji & Kullanışlılık:

Neon renkler ve daha geleceğe dair malzemeler ön planda. Ekranda güzel gözükecek detaylar ve malzemelerle farklılaşan, hibrit tasarımlar ve üçüncü boyut hissi veren katlamlarla ön plandaki sneakar’lar görmeye hazır olun. Plastik detaylarsa lüks taşların yerini alan yeni malzemelerden.
 

Yeniden Yapılmış Miras:

Geleneksel parçaları punk detaylarla, zanaati outdoor detaylarla yeniden yorumlayan bu temada baharat tonları ve vintage görünümleri destekleyen yeşil ve kahve tonları ön planda olacak.

Gelecek Kışın Olmazsa Olmaz Parçaları:

  • Topukları heykelsi tasarımlar

  • İnce bantlı küt uçlu sandaletler

  • Balerin babetler

  • Kapalı uçlu topuklu kışlık terlikler (tercihen tüvit ve dokulu kumaşlardan)EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X