Gardıroplara Sızan Bir Keşif Serüveni

Mehry Mu’nun yeni koleksiyonu Talented Mr. Ripley’den Marge Sherwood’a öykünüyor ve 50’ler İtalya’sına, Mongibello’ya uzanıyor.

Gardıroplara Sızan Bir Keşif Serüveni
Yayın Tarihi: 8.01.2019 12:32:00

Türkiye’nin ilk tasarımcı çanta markalarından Mehry Mu’nun İlkbahar/Yaz 2019 tasarımları, Boticelli tablosundan Shakespeare oyununa, heykelden arkeolojiye, 50’lerde geçen bir film sahnesinden bugüne, kentten kıyıya ulaşan özgün notların eşliğinde şekilleniyor. Şehir kadınlarının stiline yansıyan koleksiyon, ilhamını 15. yüzyılda İtalyan ressam Sandro Botticelli tarafından resmedilen Venüs’ün Doğuşu’ndan alıyor. İstiridyenin zarif kıvrımları arasında, sedef zerrecikleri ve kum tanelerinden doğan bir inciyi çağrıştıran Fey Box’ın saraç dikişleri, inci taneleriyle yer değiştirirken, Fey Evening Box modeli ise kum rengi saten-keten dokusuyla geceyi karşılıyor.

Ayrıca, dijital sanat duosu Pinar & Viola tarafından Mehry Mu İlkbahar/Yaz 2019 sezonuna özel tasarlanan “World is Your Oyster” deseni de antik kıyı manzaraları fonunda farklı köklerden deniz kızlarını resmediyor. Bu özel desenle giydirilen çift taraflı portföyler, feminen ruhu temsil ediyor. Mehry Mu, kullanmış olduğu vegan deriler ve bitki bazlı boyalarla doğaya saygı duruşuna davet ediyor.

Mehry Mu, yeni koleskiyonuna yepyeni göz alıcı tasarımlar eklemeyi de ihmal etmiyor. Koton astarı “World is Your Oyster” deseniyle bezeli yeni bir seri olan Lian Bag, geniş haci ile fikkat çekerken Lian Market Bag ise elde oyulmuş ahşap burgu sapıyla bir sanat objesini andırıyor. Ayrıca gücünü sadeliğinden, ince işçiliğinden alan Fey In the 50’s Box ile Saten halat iplerinden elde örülen gold Chacha’s Shell Bag ve şeffaf ağ dokusuyla dikkat çeken Hope Bucket da koleksiyondaki yerini alıyor.

Mehry Mu 2019 İlkbahar/Yaz koleksiyonunda Fey Evening Box, Tambourine Bag, Fey Basket ve Plain Tambourine gibi markanın ikonikleşen tasarımlarını da yepyeni detaylarla görmek mümkün.FOTO GALERİ


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X