Galaxy Ailesinin Son Üyesi

Samsung’un uzun süredir beklenen akıllı cihazı Galaxy Note 10 dün akşam tanıtıldı.

Galaxy Ailesinin Son Üyesi
Yayın Tarihi: 8.08.2019 16:05:00

Samsung, her cihazını öncesinde minik ipuçlarıyla sızdırıp hemen ardından büyük iddialar ve güncellemelerle lanse eder. Nitekim öyle de oldu. Uzun süredir beklenen Galaxy ailesinin yeni üyesi Galaxy Note 10 dün akşam New York’ta gerçekleşen ve eşzamanlı olarak ülkemizin de dahil olduğu birçok ülkede tanıtıldı.

Bundan önce çıkmış tüm Galaxy Note’lardan farklı olarak Samsung ilk kez 6.3 inçlik ekranıyla Galaxy Note 10 ve 6.8 inçlik ekranıyla Galaxy Note 10+ olmak üzere iki farklı modelde piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Her iki model de birçok yeniliği bünyesinde barındırmasına rağmen tasarım olarak birbirlerine çok benziyor.

Yeni cihazın en önemli özelliği ise kuşkusuz kamera modülüne eklenen ve 3D tarama yapan ToF sensörü. Sensör aracılığıyla kamera önündeki nesne kızılötesi ışınlar aracılığıyla üç boyutlu olarak taranıp dijital hale getirilebiliyor. Ayrıca arttırılmış gerçeklik uygulamaları için de büyük kolaylık sağlayacak.

Ayrıca her modelde yenilenen ve gelişen aksesuarı S Pen hiç olmadığı kadar gelişmiş durumda. Yenilenmiş S Pen yerleşik jireskopu sayesinde havada gerçekleştirdiğiniz tüm hareketleri ve bunlara tanımlanmış fonksiyonları uygulamaya hazır.

 

Ekran konusunda da büyük bir güncelleme getirerek uçtan uca tasarım anlayışı bir adım öteye gidiyor. Sinematik Sonsuz Ekran adı verilen ince çerçeveler ve ön kamera için ufaltılan ve ortaya yerleşen delik dışında tamamen bir ekran deneyimi sunuyor. HDR10+ destekli Dinamik AMOLED ekran için dünyanın en doğru renk veren ekranı ve en kontrası yüksek ekranı söylemleri yapılıyor.FOTO GALERİ


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X