Yazın Yapılmaması Gereken 5 Güzellik Hatası

Sıcak havalar, cildimiz üzerinde önemli etkilere sahip. Onu en iyi şekilde koruyabilmek adına yapmamız gereken ise aslında çok basit...

Yazın Yapılmaması Gereken 5 Güzellik Hatası
Yayın Tarihi: 26.06.2019 14:29:00
1
Güneş koruyucuları es geçmek
Güneş koruyucuları es geçmek

Tüm dermatologlardan ve yakın çevrenizdeki pek çok kişiden de duyabileceğiniz gibi, dışarı çıkarken güneş koruyucu krem kullanmak cilt sağlığı için mühim. Zira güneşin zararlı ışınları, yaşlanma belirtilerini, ince çizgileri ve renk eşitsizliklerini beraberinde getiriyor.


2
Yeteri kadar su içmemek
Yeteri kadar su içmemek

Elbette yılın her mevsiminde düzenli olarak bol bol su tüketmek gerek. Ancak bu durum yaz olduğunda önemini biraz daha arttırıyor. Ayrıca cildin daha ışıltılı ve canlı olmasını sağlayan temel kuralların da başında geliyor.


3
Aşırı ürün kullanmak
Aşırı ürün kullanmak

Serumlar, nemlendiriciler, makyaj bazları, güneş koruyucular, renkli nemlendiriciler derken kullanabileceğimiz ürün sayısı bir hayli fazla. Yazın cildimiz yağlanmaya biraz daha meyilli olduğundan, cildinizin ihtiyacınıza göre ürün kullanımını mümkün olduğu kadar minimalize etmeye özen gösterin.


4
Su geçirmeyen ürünleri denize saklamak
 Su geçirmeyen ürünleri denize saklamak

Su geçirmeme özelliği olan ürünler, daha uzun süre ciltte kalıcı olurken, akma problemini de geride bırakıyor. Yani gün içinde de su ve tere dayanıklı ürünler, makyajınızı daha uzun saatler korumanızı kolaylaştıracak.


5
Pudra kullanımını abartmak
Pudra kullanımını abartmak

Özellikle yağlı ve karma cilt tipine sahip olanlar bilir ki, aşırı parlama büyük bir rahatsızlık yaratır. Bunun için ise pudra, en yakın arkadaşların başında gelir. Ancak yaz sıcaklarından fazla pudra kullanmak, hem cildinizi daha kötü gösterir hem de nefes almasını engeller. O yüzden sadece T bölgesine uygulamanız yeterli olacak.


ŞUAN BUNLAR TIKLANIYOR
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X