Ülkemizin En Başarılı 6 Uygulaması/Oyunu

Bugün App Store’da Yerli Plaka hikayesiyle, ülkemizin dört bir yanından uygulama ve oyunlar yer aldı. Gelin onlara yakından bakalım!

Ülkemizin En Başarılı 6 Uygulaması/Oyunu
Yayın Tarihi: 16.11.2018 11:24:00

Her gün, yüzlerce kez telefonunuzu kullanıyorsunuz. Instagram’da geziniyor, Whatsapp’tan yakınlarınızla mesajlaşıyor, Twitter’dan gündemi takip ediyor, YouTube’dan videolar izliyorsunuz. Tüm bu uygulamaların yaratıcılarının yerli olmadığını biliyoruz. Ancak ülkemizden de çıkan harika grafiklere sahip, kullanışlı uygulama ve oyunlar olduğunu biliyor musunuz?

1
01 Adana: Bunny Golf Arcade
01 Adana: Bunny Golf Arcade

Dünyanın her yerinden müşterilere yaklaşık 20 yıldır hizmet veren, oyun geliştiricisi ve tasarımcısı Mehmet Aygın, “Super Lemon Games”i kurduğunda, Bunny Golf Arcade’in başarılı oyunlar listesine gireceğini tahmin eder miydi bilinmez ancak bu sevimli tavşanın maceralarına katıldığınızda, neden övgüyü hakediyor, görebiliyoruz. Uygulamayı yüklemek için buraya tıklayın.


2
06 Ankara: Mobu 2
06 Ankara: Mobu 2

2012 yılında Ankara ATOM (Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi)’da kurulan Panteon, 2013 yılında ilk oyunları MoBu oyun serisini yarattı. Kulanıcılar o kadar çok beğenmiş ki, kısa sürede bir çok ülke listelerinde ilk 10’a girmiş. Milyonlarca uygulama ve oyun içerisinde bu büyük bir başarı. MoBu serisinin ikinci oyunu MoBu 2: Arkadaşlarınla Oyna, geçtiğimiz Haziran’da yayınlandı. Muhtemelen serinin 3. oyunu da önümüzdeki yıl yayınlanacak. Uygulamayı yüklemek için buraya tıklayın.


3
16 Bursa: Ulak
16 Bursa: Ulak

Ulak; motorlu kuryeye ihtiyacı olan kişilerle, güvenilir motorlu kuryeleri buluşturan yani hayatımızı kolaylaştırırken bize zaman kazandıran bir uygulama. Sabri Sami Toker ve Peakode işbirliğiyle 2015 yılında geliştirilmeye başlayan, App Store da yayına çıktıktan sadece 3 gün sonra “Yeni ve Dikkate Değer” kategorisinde öne çıkarılmış ve "Mart Ayının En İyileri” kategorisinde yer almış uygulama Türkiye’de 50’den fazla şehirde e-ticaret teslimatlarını gerçekleştiriyor. Uygulamayı yüklemek için buraya tıklayın.


4
26 Eskişehir: Oddmar
26 Eskişehir: Oddmar

Bilkent Üniversitesi’nde tanışan iki arkadaş Özgür Taşkın ve Ferhat Aydoğan tarafından kurulan Mobge’nin geliştirdiği Oddmar, İskandinav mitolojisinden ilham alınan öyküsüyle sürükleyici ve destansı bir oyun deneyimi sunuyor. Oddmar’ın asıl başarısı bu yıl Apple Tasarım Ödülleri’nde “En İyi Oyunlar” kategorisinde ödül kazanması olarak gösterilebilir. Uygulamayı yüklemek için buraya tıklayın.


5
35 İzmir: Bilgi Maratonu
35 İzmir: Bilgi Maratonu

Bilgi Maratonu uygulamasının yaratıcılarından Gripati Digital Entertainment kurucu ortağı Emre Pehlevan uygulama geliştirme hikayesini “inişler ve çıkışlarla dolu 8 yıllık bir oyun girişimi macerası” olarak tanımlıyor. Bilgi Maratonu - Dünya Turu ile klasik bir bilgi yarışmasından çok üst hedefi olan bir oyun tasarlamayı hedefleyen Emre "her doğru cevabın koşan bir çöp adamın aldığı mesafeyi beslemesi ve bu adamın koşarak yeni ülkelere ulaşması oyunu diğerlerinden ayıran artı bir özellik oldu” diyor. Uygulamayı yüklemek için buraya tıklayın.


6
41 Kocaeli: Outdoor Türkiye
41 Kocaeli: Outdoor Türkiye

Doğa yürüyüşü sırasında kaybolduktan sonra bu sporun tutkunlarını anlayan ve onlara yönelik bir uygulama olmadığını farkeden Darwin Digital Strateji Atölyesi’nin geliştirdiği Outdoor Türkiye sadece yön bulmak değil aynı zamanda ülkemizdeki birbirinden güzel doğa sporları parkurlarına ait hiçbir ortak veri tabanı oluşturma gayretiyle doğmuş. Doğa bilincine çok önem veren kurucu ortak Bora Öztunç “başımıza gelen bir talihsizlikte temelleri atılsa da, Outdoor Türkiye uygulaması ile süreç içerisinde doğanın onlara sürdürülebilirlikten geoturizme, iz bırakmanın önemine çok şey öğrettiğini vurguluyor.” sözleriyle uygulamasına olan güvenini pekiştiriyor. Uygulamayı yüklemek için buraya tıklayın.


ŞUAN BUNLAR TIKLANIYOR
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X