Ülkemizde Görmek İstediğimiz 5 Fitness Merkezi

Ülkemizdeki spor anlayışı sadece futbol ve basketboldan ibaretmiş gibi algılansa da, toplumumuzun büyük bir kesimi, 7’den 70’e herkes spor salonlarında vakit geçiriyor.

Ülkemizde Görmek İstediğimiz 5 Fitness Merkezi
Yayın Tarihi: 6.11.2018 17:51:00

Hal böyle olunca, mahalle aralarındaki küçük çaplı spor salonlarındaki artışın yanı sıra büyük markaların da hedeflerine giriyoruz. Geçtiğimiz yıllarda büyük bir sansasyonla ülkemizden çıktığını ilan etmiş olan Jatomi markasının akabinde MacFit’ler çoğaldı. Açılan boşluğu doldurmak, açıkta kalan müşterilerin isteklerine cevap vermek isteyen bir çok marka için bu inanılmaz bir fırsattı. Ülkemiz içinde yer alan lokal ya da büyük çaplı bir çok marka var ve biz de bunlara aşinayız. Ancak gelin, sizleri başta Amerika Birleşik Devletleri’nde olmak üzere dünyanın dört bir yanına yayılmış büyük spor salonu merkezleri zincirleriyle tanıştıralım.

1
Anytime Fitness
Anytime Fitness

24 saat hizmet anlayışıyla 16 yıl önce hayata geçmiş Anytime Fitness, ABD’de başlayan hikayesine Avrupa ve Asya’da da devam ettirerek yaklaşık 4000 noktada hizmet vermekte. Adından da anlaşılacağı üzere, aklınıza estiği her an spor yapmak için sizleri bekliyorlar.


2
Hard Candy Fitness
Hard Candy Fitness

Madonna, menajeri Guy Oseary ve bir diğer spor salonu zinciri olan 24 Hour Fitness’ın kurucusu Mark Mastrov, 2010 yılında Hard Candy Fitness zincirini kurdu. Marka o kadar hızlı büyüdü ki tam 2 yıl içinde 6 farklı ülkede faaliyet göstermeye başladı. Şirketin mottosu “Harder is Better” (daha zor daha iyidir). Ayrıca şirketin adı da Madonna’nın 2008’de yayınladığı studyo albümü Hard Candy’ye referans veriyor.


3
Planet Fitness
Planet Fitness

Amerika’nın en hızlı büyüyen Fitness Merkezi markası olan Planet Fitness, bir yıl içinde Kanada, Porto Riko, Dominik Cumhuriyeti, Panama ve Meksika’da merkezler açtı. Ayrıca spor salonu zorbalığına karşı çıkmak, tamamiyle birbirlerine saygılı sporcular yetiştirmek için de, “Judgement Free Zone” (Yargılamasız Alan) isminde bir oluşum kurdu. 26 yıllık geçmişe sahip marka, şu anda 1600’den fazla noktada hizmet veriyor. Logolarında dişli kullanmanın hareketin gücünü sembolize ettiğini düşünüyorlar. Eğlence ve gelişime açık olmayı refere ettikleri mor ve sarı rengini de bolca kullanıyorlar.


4
The Dogpound Gym
The Dogpound Gym

The Dogpound henüz zincir değil ancak listeye girmesinin en büyük sebebi, o hayranlıkla izlediğimiz Victoria’s Secret Melekleri’nin devamlı gittikleri, New York’taki salon olması. Markanın kurucuları New York Borsası başkanı Tom Farley ve Hollywood yıldızı Hugh Jackman. Geçtiğimiz yıl, Instagram tarafından en çok paylaşım yapılan spor salonu ünvanını alması da meraklarımızı uyandırmıyor değil...


5
Gold’s Gym
Gold’s Gym

Dünyanın en ünlü vücut geliştirme sporcusu Dave Draper tarafından ünlenilmiş olduğunu düşünsek de Arnold Schwarzenegger’in ikonik hale gelen Gold’s Gym logolu atletiyle tanıştık markayla. Kaliforniya’da 1965 yılında Joe Gold tarafından kurulan Gold’s Gym, 1977 yılında çok ses getiren Pumping Iron isimli belgeselle akıllarımıza kazındı. 1985 yılında gerçekleştirdiği büyük sıçramayla 19 ülkede faaliyet göstererek büyümesine devam etti. Şu anda hali hazırda 6 kıtada 2.000.000’dan fazla üyeye sahip olan Gold’s Gym, dünya çapında ünlü bir yarışmaya da ev sahipliği yapıyor; Gold’s Gym Challenge.


ŞUAN BUNLAR TIKLANIYOR
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X